CNC Router projem

Sipariş alınır :p

Delrin çok güzel bir malzemeymiş. 10'luk kılavuz açtım. Hiç boşluk yok. Mil rahat dönüyor.

Teşekkürler arkadaşlar.

Gerçekten güzel bir uygulama olmuş. Benim somunlar sorun çıkarırsa direk aynısından kopyalayacağım izninizle :)
Bu yaygın olarak bulunabilir bir malzeme midir? Sanayideki tornacıda var mıdır, alıp götürmek mi gerekir?

Yok zor bulunur diyorsan siparişi direk sana geçeyim :)

Delrin genelde demir çelik satan yerlerde bulunuyor. Ankara'da isen Ostim'de Aydınlar metalde bulabilirsin. İşlemesi kolay ve dayanıklı bir malzeme.

Gerçekten güzel bir uygulama olmuş. Benim somunlar sorun çıkarırsa direk aynısından kopyalayacağım izninizle :)
Bu yaygın olarak bulunabilir bir malzeme midir? Sanayideki tornacıda var mıdır, alıp götürmek mi gerekir?

Ben 30mm çapında 2 metre uzunlluğunda delrin çubuğu 25 liraya aldım. Çubuktan bir parça keserek 21mm olana kadar tornada işledim. Çünkü fotoğraftaki metal parçanın iç çapı 21mm. Sonra delrinin içine 10mm'lik diş yuvası açtım. 10mm kılavuzu Bauhaus'tan aldım. Açıkçası bir miktar oynama/boşluk olur diyordum fakat sonuç gerçekten etkileyici. Hiç oynama yok ve mil içerde çok rahat çalışıyor.

Delrin fikrini freedom'dan arakladım. Alkışlar ona gitsin.

Kilavuzunuzu, kullanacaginiz vidadan kendiniz yaparsaniz bosluk problemi olmaz. Eger yetmez ise iki adet somun yapip aralarina yay koyarak preload olusturabilirsiniz.

Ben 30mm çapında 2 metre uzunlluğunda delrin çubuğu 25 liraya aldım. Çubuktan bir parça keserek 21mm olana kadar tornada işledim. Çünkü fotoğraftaki metal parçanın iç çapı 21mm. Sonra delrinin içine 10mm'lik diş yuvası açtım. 10mm kılavuzu Bauhaus'tan aldım. Açıkçası bir miktar oynama/boşluk olur diyordum fakat sonuç gerçekten etkileyici. Hiç oynama yok ve mil içerde çok rahat çalışıyor.

Delrin fikrini freedom'dan arakladım. Alkışlar ona gitsin.

:)saygılar benden Suat kardeşim.

Bugün yeni bir tecrübe yaşadım sizlerle paylaşmak istiyorum,ibm r52 notebookuma format atıp xp kurdum,tüm ayarları yaptım mach3 ü yukledim,yeni aldığım 3 eksen 7062m chipli kartla motorları bağladım bir türlü motor ayarlarını tutturamadım,dün gece 10 da başladım uğraşmaya sabah 10 du bıraktığımda,en sonunda kart arızalı diyerek aldığım kişiyi aramayı düşünürken elimde olan bir toshiba notebookla denemeyi düşündüm ,birde ne göreyim kart süper şekilde çalışıyor ve çok hızlı,sanırım 3.3 ve 5 v olayının azizliğine uğradım.Bu arada ibm r52 deki problem:karta bağlı motorlar 30 sn düzgün çalışıyor ve direkt kilitleniyordu,motor tuning menusunden artık gına gelmişti,okadar çok kombinasyon denedim ki aklıma pc değiştirmek hiç gelmedi,nasıl olsa temiz işletim sistemi kurulu düşüncesiyle..Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Gelismis guc yonetimini de kapatmak iyi bir fikir olabilir. (tabi windows gidebilir)

sayın suat
delrini gövdeye nasıl tutturdun

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri