Cnc router mach3 işleme hatası

srklsrsr

Üye
S.a değerli arkadaşlarım. Cnc routerda ilk defa karşılaştığım bir problem var . Cam leme olarak aspire kullanıyorum aspire de kare çiziyorum işlemeye başlayınca şekli bozuk bir şekil çıkartıyor. İşleme bitince sıfır noktasına geri geliyor. Sıfır noktasında kayma olmuyor. Cnc y de 2 step motor 2.2 nm x 1 motor z 1 motor var. Güç kaynağım 48 v smps. . Daire oydurduğum zaman daire de problem yok. Kare yapımca karşılıklı 2 köşesi dik diğer köşeleri oval yapıyor.ne yapabiliriz

Aleykümselam kardeşim. Makine enerjiliyken eksenleri elinle hareket ettirdiğinde boşluk veya esneme var mı kontrol eder misin?

Daha önce yapmıyordu böyle. Eksenlerde hareket yok taş gibi. Makine mobilya fabrikasına gitti orda bu problemleri yapmaya başladı. Normalde 3000 mm/dk hızda işleme yapmıştım. Hızı düşürdüğümüz zaman düzgün yapıyor(750 mm/dk) gibi . Ondada kere oyma yaptığım zaman 3 köşesi iyiyken diğer köşesini fazla radiu luyor.

Aynı sorun bende de oluyor. Motor ayarlarında accrelation ve velocity ayarların bozuk olabilir. Gönderdiğin yerde o ayarlar kurcalanmış olabilir. Eğer tarih hatırlıyor isen mach3 klasörü altında yedek xml dosyalarından geri dönmeyi deneyebilirsin

En azından yamuk yapmaıupr şu an mekanik problem varmış. Ama makaniği çözdüğüm halde hala sıkıntı var

Başka cam la veya direkt gcodundan denemek lazım

cw ayarlarında.general konfig de cw angle seçeneğini aktif et düzelir

cw ayarlarında.general konfig de cw angle seçeneğini aktif et düzelir
bu tik ten mi bahsediyorsunız
81B69715-B9E1-42EF-B1D6-BDD3CCA8B17A.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali