CNC Router eksenler aynı anda çalışınca adım kaçırıyor

Motorlar kalite ama bu işe belki uygun değil. Araştırınca düşük devir yüksek tork diyor. Özel işler için, medikal vs vs. Ayrıca faz başına 0.97 amper. Yani sürücüyü 1 amper ayarlaman lazim

Motorlarda değil. Bende de aynı problem olmuştu sürücülerin modelini yazar mısın ? kaç Volta kadar destekliyor. Sürücü Voltajlarını yüksek tutmak gerekli. Daha da yetmiyorsa sürücülere troidal trafo kullanman gerekli ki bu motorlara isteyeceğini sanmam. Ama sürücü Voltajını yüksek tutman gerek. Modelini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Arkadaş 2.5 voltluk motora 24v supply takmış ki bende 12 volt var hiç sorun yok.

Sürücü Belki daha yüksek voltaj ile çalışıyor belki daha düşük voltaj ile. Ki Smps modüller ile motor sürmek çok da sağlıklı değil. Bence.

Sürücü Belki daha yüksek voltaj ile çalışıyor belki daha düşük voltaj ile. Ki Smps modüller ile motor sürmek çok da sağlıklı değil. Bence.
tb6560 kullanıyorum sürücü olarak 24v 10 amper kullanıyorum sürücü 24 v ile çalışıyor motorum 2.5 v 2.8 a motorları 2.6 a ile besliyorum belirttiğim sorunu çözdüm universal g cod senderdan kaynaklı bi sorunmuş adım kaçırma ortadan kalktı yalnız motorlaran bazen vızlama sesi geliyor çalışma esnasında bunuda artık motorların çıkma olmasına veriyorum tüm denemeleri yaptım ortadan kalkmadı o ses adım kaçırmıyor ölçü bozmuyor bunada şükür diyip kabullendim

Benzer bir problem ben de var kardeş, makina 3000 mm/min feedrateye çıktığı anda kitliyor kendini gııık diye bir ses çıkarıyor motor dönüyor ama mil dönmüyor. nasıl çözdüğünü söylersen belki benimde işime yarar 2000 feddrate yiyor ama 2500 3000 yaptığım anda kilitliyor kendini ( nema 23 2.3NM 2.5A tb6600 24V 20A Güç kaynağı 1605 ball screw ( vidalı mil )

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri