CNC Router eksenler aynı anda çalışınca adım kaçırıyor

Video linki koyar mısın bu acilmiyor

Çok yavaş gidiyor gibi ses çıkarıyor. Değerlere de baktım hata olacak gibi birşey yok. Bende bu arada 12v 5a uyduruk bir smps var

Çok yavaş gidiyor gibi ses çıkarıyor. Değerlere de baktım hata olacak gibi birşey yok. Bende bu arada 12v 5a uyduruk bir smps var
G code feed rate 1000 olarak ayarlı abi şöyle bir durum var suan mikro stepim 1/8 olarak ayarli 320 parametrik ilerlemem var ben bunu yarisi kadar 160 olarak yapip mikro stebi 1/8 olarak sabit tuttugumda bu ses kalmiyor adim kacirma yok ama verilen olcuyu yari yariya indiriyor yani tam olcudeki ilerlemede adim kaciriyor adim sayisini yariya cektigim sabit mikro stepde g cod da sorun yok ama olcuyu yariya indiriyor olcuyu yariya indirmeside normal bu ikisi arasindaki baglantiyi cozemedim birinde calisip digerinde neden calismiyor

Step 1/4 olsun o zaman. Bı öyle dene
Bende x resolution 400
Y resolution 800
Z resolution 1280. Yine de problem yok
Screenshot_2021-02-22-18-58-59-133_com.miui.gallery.jpg

Son düzenleme:
Step 1/4 olsun o zaman. Bı öyle dene
Bende x resolution 400
Y resolution 800
Z resolution 1280. Yine de problem yok
Ekli dosyayı görüntüle 72034
Tüm eksenlerde aynı vidalı mili kullaniyorsun yoksa kayışlımı ben 5mm hatveli 20mm R trapez mil kullanıyorum hesaplaması vardi ordan elde ettigim sonuclara gore o parametreleri yazdim kumpaslada tum eksenlerin ilerlemesini olctum verilen olcude ilerleme sagliyordu

X-y trapez 8mm
Z metrik 8x1.25 miydi öyle birşey.
Sen 1/4 step bir dene bakalim

X-y trapez 8mm
Z metrik 8x1.25 miydi öyle birşey.
Sen 1/4 step bir dene bakalim
1/4 mikro step de denedim 160 değerini vermem gerekiyor bu değeri verince yine değişen bir şey olmadı tb6560 da datasında 1/4 olarak gozukmuyorda tüm , parçalı , 1/8 , 1/16 olarak gözüküyor parçalı olan 1/4 heralde tahminim o şekilde universal g code sender sürüm olarak kaç abi sendeki bende ki 2.0 ondan dolayıda olabilirmi acaba arduino ile bağlantıda sorunmu yada parazitlenmeme yapıyor sürücü olarak ne kullanıyorsun abi

abi yarın senin parametrik değerlerini denicem makineye göre ayarlıcam eğer dahada olmazsa ne yapayım motorlardan git gide şüphelenmeye başladım

Motor etiketi varsa değerlerine bakalım.

Bende limit stoplar var ve otomatik sıfıra gitme açık. Bunları açmaman lazım. Bence parametrelerde problem bir durum yok

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri