Cnc router ahşap işleme tavsiyesi

Arkadaşlar MDF kesim için minimum 50*50cm işleme alanına sahip CNC ROUTER ihtiyacım var.
Yurtdışı sitelerine de bakıyorum ancak kalite ve özellik konusunda bilgim olmadığı için tereddüt ediyorum .
Ev yapımı CNC ROUTER lar da dikkatimi çekiyor.
2500 TL Bandında ne alabilirim . Ve en sağlıklı bozulmadan ne şartlarda kullanabiliriz.
Tavsiyelerinizi bekliyorum .

Son düzenleme:
Arkadaşlar MDF kesim için minimum 50*50cm işleme alanına sahip CNC ROUTER ihtiyacım var.
Yurtdışı sitelerine de bakıyorum ancak kalite ve özellik konusunda bilgim olmadığı için tereddüt ediyorum .
Ev yapımı CNC ROUTER lar da dikkatimi çekiyor.
2500 TL Bandında ne alabilirim . Ve en sağlıklı bozulmadan ne şartlarda kullanabiliriz.
Tavsiyelerinizi bekliyorum .
2500 tl bandında cnc router alsanız bile, ki bu çok zor devamlı sorun yaşarsınız. Siz bile yapmaya kalksanız o rakamları çok geçer.

10.000 TL'den aşağısı dekota vs harf kesecem geçecem demiyorsanız sıkıntı. Evet o da iyi para.

8 mm 10 mm çok nadir 18 mm MDF bazen de Masif kesicem günlük 30 MT kesim yapılacak . Aşağı yukarı . Alternatif olarak lazer de düşünüyorum .
Lazer 18 mm mdf kesecekse routerdan çok pahalı olur. Hele masif falan kesme işi çok daha zor. Lazer işini pek bilmem Atakan arkadaşımız daha iyi o konuda ama bir ara aldım ufak bir lazer oradan aklımda kalanlar bunlar.

www.probotsan.com.tr/urun/3-eksen
Bunun gibi ürünler KDV hariç 6000 TL kere alınabilir belki biraz pazarlıkla 5000 TL ...
Probotsan 600x400 Cnc var bende. Oldukça memnunum. Sanırım 6750₺ ye almıştım. Pazarlık payları yok gibi. Biraz zorlarsanız pensti çakıydı birşeyler koparabilirsiniz, ama fiyatta pek bir oynama yapmıyorlar. +KDV si var. Ama insanlık olarakta servis olarakta ufak tefek şeyler dışında pek bir kusurları yok. Uygun freze uygun devir ile 18 mm yi tek seferde kesebilecek bir makine. Ben tek seferde denedim mi HAYIIIRRR. Kesmemesi içinde bir engeli yok. Spindle zorlanır, kafada biraz boşluk oluşur o kadar. Metal keseceğim diye zorladığım için benimkinde az bir titreme oluştu :D Yani Probotsan tavsiye ederim. Kendin toplamaktan daha mantıklı. En azından bir sorun olduğunda gösterebilecek bir servis eliyin altında olur.

Makine iyi toplandığından iyi yoksa ömründe bir takım sorunlar olur. Mesela kızaklar kare kızak değil. İleride sorun. Motor vidalı millere direk bağlı. Bir rulman üzerinde değil. Şase haliyle sac metal(ama düzgün tesviye edip toplamış olabilir)

Elektronik kart powerı vs ayrı ayrı her eksene yoktur sanırım. Ama fiyat performans ürünü. Emin ol kendin 6.000 TL'ye yapsan o adamların hazır ürününden daha iyi toplayamazsın. Git geli ustası vs.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri