Cnc Projemiz Yardıma İhtiyacımız Var.

el çarkını katta direk takmayı düşünüyorsanız mach3 yaptığınıız koordinat değişikliklerini görmez usb pc e takılan el çarklarına bakın keygrabber (mach3 ile beraber yüklenir) programı ile tuşları istediğiniz gibi atarsınız

El çarkını bir ben sevmiyorum galiba... Gerçekten bu kadar ihtiyaç mı? Makinede çokça elle işlem yapıyor musunuz?

Abi bu Karta reeimdeki el çarkı bağlanıyor mu sonuç olarak ? Çok aciliyeti YÖK ama eğer takılıyorsa siparişini vereceğim ?
Rayları alırken çok maddi sıkıntılarımız vardı mecbur kaldı kadar .

Abi bu Karta reeimdeki el çarkı bağlanıyor mu sonuç olarak ? Çok aciliyeti YÖK ama eğer takılıyorsa siparişini vereceğim ?
Rayları alırken çok maddi sıkıntılarımız vardı mecbur kaldı kadar .
Kartın 9 pin girişine takmayı düşünüyorsun herhalde takabilirsin. Üstteki mesajımda dediğim gibi karta direk bağlarsan mach3 ün bu hareketlerden haberi olmaz usb olan pc bağlıyabileceğin el çarklarına bak
https://tr.aliexpress.com/wholesale...=SB_20180612110545&SearchText=handwheel+mach3

Kartın 9 pin girişine takmayı düşünüyorsun herhalde takabilirsin. Üstteki mesajımda dediğim gibi karta direk bağlarsan mach3 ün bu hareketlerden haberi olmaz usb olan pc bağlıyabileceğin el çarklarına bak
https://tr.aliexpress.com/wholesale...=SB_20180612110545&SearchText=handwheel+mach3

Sadece usb ile mi olmasi gerekiyor. Bir arayuz programi felan yok mu acaba ?
Sizin dedikleriniz çok pahalı. ben pahalı bir şey olmasını istemiyorum.
direk bağladıktan sonra birprogram aracılığı ile yapılması mümkün değil mi ?
Ayrıca Spindle motorumuzu bu sürücü çalıştırı demi bir sorun olmaz 220 volt var evde sadece çok bilgim olmadığı için boşa almak istenmiyorum.

Sadece usb ile mi olmasi gerekiyor. Bir arayuz programi felan yok mu acaba ?
Sizin dedikleriniz çok pahalı. ben pahalı bir şey olmasını istemiyorum.
direk bağladıktan sonra birprogram aracılığı ile yapılması mümkün değil mi ?
Ayrıca Spindle motorumuzu bu sürücü çalıştırı demi bir sorun olmaz 220 volt var evde sadece çok bilgim olmadığı için boşa almak istenmiyorum.
Usb olması bağlantı açısından kolay eğer pc de com port varsa oradan da tanıtılır.
Mach3 klasöründe keygrabber var bu program ile tuş ayarlarını yapabiliyorsunuz. Forumda nasıl yapıldığı paylaşılmıştı.
Sürücünüzün etiketinde fr-d720s yazıyorsa 220v fr-d740 yazıyorsa 380v beslemelidir.

Usb olması bağlantı açısından kolay eğer pc de com port varsa oradan da tanıtılır.
Mach3 klasöründe keygrabber var bu program ile tuş ayarlarını yapabiliyorsunuz. Forumda nasıl yapıldığı paylaşılmıştı.
Sürücünüzün etiketinde fr-d720s yazıyorsa 220v fr-d740 yazıyorsa 380v beslemelidir.
ben bu sürücünün satıcısı ile görüştüm.
İş yerimdeki Bakım onarım Şefi ile görüştüm biraz sor bir ürün gibi dedi sürücüsü çok mantıksız olmuş felan dedi.
110 110 waat olarak trifaz ayarlanmış dedi. senın alacağın sürücü bununla uyumlu değil dedi.
Ben bir sürücünün Motora uygun olup olmadığını nasıl anlayacağım.

Sürücü d740 modeli yani 3faz 380v beslemeli evde kullanamazsınız. Sizin 220v beslemeli 2.2kW - 3kW arasında bir sürücü almanız gerek motorunuz 2.2kW çünkü

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri