Cnc Player Kcam Mach

sero52

Üye
Arkadaslar bu yazilimlari kullanarak uygulama yapmis kimse varsa lutfen bana yardim etsin. Pantograf cihazui yapmak istiyorum ve bu programlardan birini kullanarak windows tabanli bir cnc tezgahi yapmak istiyorum. Fakat hangi programla yapacagima karar veremedim. Cunku bir problemle karsilasmam durumunda kimden yardim alabilecegim konusunda endiseliyom.

Bunun nedenide tabiki maddi. Eger makineyi yaparsam fakat programi istedigm gibi calistiramazsam buyuk bir sikinti yasayabilirim.

Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.

KAZIMUGUR

Onursal Üye
Onursal Üye
Mach2 kullan.(printer port)

ozduyu

Üye
Merhabalar program konusunda seçimini yaptınmı?Ben biraz KAzım beyin yönlendirmesiyle mach2 yi araştırdım.LAkin gerçek bi mekanik üzerine uygulamadım.Sen bu konuda bi şeyler yaptın ise tecrübelerini paylaşmanı rica ederim

pisluk

Üye
mach 2 programı iyi fakat program reset butonuna basıldığında motorların frenlemeyi bırakmıyor kartın enerjisini komple kesmen gerekli.

musallim

Üye
Mach 2 yerine hataları giderilmiş mach3 daha uygun.

Motorların kilitli kalması istenen bir durumdur.
Sürücüde enable ucu varsa bunu engelleyebilirsiniz.
Gelişmiş sürücülerde kıyıcılar olur ve bekleme durumunda akımı belirli değerlere çeker.

Kcam , cpu çok kullanan bir program ve kilitlenmeler oluyor.
Mach ler amatörlerin en yakın dostu,çok uygulama var..:)

pisluk

Üye
ben mach2-3 kulanıyorum gercekten ikiside iyi ama çözünürlükleri farklı mach 3 de takım değiştirme bölümü gerçekten iyi düşünülmüş lpt port haberleşmeside cabası

arix

Üye
arkadaslar yeni bir mdf işleme makinası yapacaz olculerımızde yaklası 1.3 m - 2 m motorlar 750 w 3 adet delta veya panasonıc servo

mach 3 programını kullanmaya karar verdım ve bu program la yapmaya calıstıgımız zaman kontrol kartı harıcınde baska hangi programa ihtiyacım olabilirmi ayrıca otocad de cizdigimiz zaman g kodlarına cevıren baska bır programada ıhtıyacım olabılırmı veya nereden baslamalıyım?

kontrol kartı tavsiye ederseniz hemen alacagım..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
117,803
Kullanıcılar
428,704
Son üye
Eren2727

Yeni konular