Cnc mach3 jog modda motorları çalıştıramıyorum

Plugin dediğiniz nedir mach3 de bir fonksiyon mu ?

Ekranda değerler de değişmiyor
ekrandaki değerler değişmiyorsa bağlantı sıkıntısı değil ayar sıkıntınız vardır

Hocam bağlantıda bir şey sorayım.

Sürücüde din- pul- ena- uçlarını kopruleyip kontrol kartındaki - ye girdim.pul+ yi ve din+ yi da Xp ve XD ye girdim.baglanti doğru mu ?

Bir kaç yerde şöyle bağlantı da gördüm.kontrol karından çıkan 5v yi pul+ ve dir + ya girip , pul- ve dir - yi Xp ve XD ye girmişler.hangisi doğru ?

acil stop dönüşünü bağlamadım ama input ayarlarından estop girişini disable etmiştim.Bağlamaya gerek var mı ? bir de bi önceki sorumdaki pulse ve dir girişleri hangi bağlantıya göre olacak yönlendirebilir misiniz?

Az önce acil stop bağlantısını da yaptım.simdi mach3 ekranında eksenleri pozisyon değerleri değişiyor ama motorlari donduremiyorum.

Ölçü aleti ile olcebildigim kadarıyla pulse ve dir için 5v çıkışlar da geliyor ama motorlar dönmüyor.

Motor bağlantılarını kontrol ettim normal görünüyor.nema 34 8.5 Nm motor.

Sürücü üzerinde pulse/rev değerini 1600 ayarladım.bu değer ile alakalı bir sorun olabilir mi ?

Ve ya motor bağlantı renkleri sizde nasıl acaba yanlış mı bagliyorum

Hocam bağlantıda bir şey sorayım.

Sürücüde din- pul- ena- uçlarını kopruleyip kontrol kartındaki - ye girdim.pul+ yi ve din+ yi da Xp ve XD ye girdim.baglanti doğru mu ?

Bir kaç yerde şöyle bağlantı da gördüm.kontrol karından çıkan 5v yi pul+ ve dir + ya girip , pul- ve dir - yi Xp ve XD ye girmişler.hangisi doğru ?
2. bağlantı doğrudur. Ama ekrandaki değerler değişir motorların dönmezdi. Sende başka bir sıkıntı var

2. bağlantı doğrudur. Ama ekrandaki değerler değişir motorların dönmezdi. Sende başka bir sıkıntı var
Ben şu andaki problemim o aslında.bu sabahki mudahalelerim sonucunda geldiğim nokta , ekranda değerler değişiyor ama motor dönmüyor

sorunu çözdüm motor çalıştı nihayet.

outputları konfigüre ettiğimiz kısımda ekteki ayarları yapınca düzeldi.

Ekran Alıntısı.PNG

ekran görüntüsü atıyorum benzeri sorunlarla karşılaşan olursa yardımcı olabilir .

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri