CNC için kesici uçlar hakkında

Çok gürültülü kesiyor.

Flute denilen ağız sayısı az ise ses yapabiliyor. Kaç mm talaşla 1600 ilerleme ?

Aldığın sitede verebileceğin talaş değerleri falan yazmıyormuydu ?

Malzemeden tasarruf için freze ucunu üretirken kesici kısmı carbide, shank kısmını hss malzeme ile yapıp kaynatıyorlar. Öyle güzelde taşlıyorlar ki anlayamıyorsun.

12 bin devir 1600 mm/dk ilerlemeyle alüminyum kesiyordum. Çarpma veya zorlanma olmadı ama strese dayanamadı ve kırıldı.

Bu uçlardan 4 tane Çin'den almıştım. Geometride hata var diye tahmin ediyorum. Çok gürültülü kesiyor.
Ha bu frezenin tablası değilmi? Sen ne ara çevirdin cnc ye:D:D:D:confused::rolleyes:. Şaka bir yanada 1600 ilerleme ve 12000 devir az daha uğraşsan işleme merkezlerinin hızına kavuşursun. Kesici ucu kısa tutmak her zaman avantaj. Çin malı ise kırılan sapı taş motorun varsa bir tut ona, muhtemelen kobaltlı hss eğer karbür ise taş yemez onu.

Yok yahu frezeyi cnc'ye çevirmedim. Router'da alüminyum keserken kırıldı.

Ben ortalama 2000 ilerleme kullanıyorum.

Merhaba, 20 x 125 cm npu profilin yuzeyini 0.3 mm. temizlemek istiyorum. hertz 2.2 kw ile bunu yapabilirmiyim? Bap300r gibi bir bıcak mi kullanmaliyim ?

53600

Bu ucu satan yer var mı internette

richontoolsdan aldığın uçlar nasıl çıktı şuan ne kullanmaktasın nerden almaktasın sağlam bir öneri lazım?
richontools dan aldığım ürünlerden memnun kaldım hep. fakat ben hobi amaçlı işlerimde kullandım. fiyatına göre performansı bayağı iyiydi
ben o tür işleri 6 yıldır yapamıyorum. başka işlerin var.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri