CNC için ek olarak hangi programlarida öğrenmem gerekiyor?

Hayırlı ramazanlar ustalar. Kendim 2 senedir aktif cnc kullaniyorum. Kullanabildigim programlar artcam ve mach3 kendimi geliştirmek istiyorum. Daha çok öğrenmek ve kolay is bulmak için ek olarak hangi programlarida öğrenmem gerekiyor? En yaygın cnc programları hangileridir?

Cnc değince mach3 ün adı geçmez siemens,fanuc,mutsubishi ve haidenhien cnc kontrol sistemleri geçerlidir bunları kullananlar profesyonel cnc kullanabilir.Mach3 kullanılan cihazlar reklamcılardaki cnc router ler mobilyacılardaki cnc router lerdir.

Cnc değince mach3 ün adı geçmez siemens,fanuc,mutsubishi ve haidenhien cnc kontrol sistemleri geçerlidir bunları kullananlar profesyonel cnc kullanabilir.Mach3 kullanılan cihazlar reklamcılardaki cnc router ler mobilyacılardaki cnc router lerdir.
Üstadim sırasıyla hamgisiini ogrenmemi tavsiye edersiniz ?

Merhaba, çalışacağın işyerlerindeki makinelerin üzerindeki kontrol sistemine göre değişir, ben olsam cnc operatör ilanlarındaki istenen özellikleri incelerdim. En yaygın hangisi aranıyor ise onu öğrenirdim.

Sonuçta CNC'i kullanmışsın. Fanuc vs. simulatörleri var. Onları indir kur. Öğren. Ama şu bir gerçek operatörler çok fiyat kırdığı için cnc operatörlüğünün geleceği çok parlak değil. Malum işler kesat vs.

Bir yandan robot kol programlama öğrenmeni tavsiye ederim. ABB robotla vs.. Hatta git resmi eğitimini al.

Merhaba, çalışacağın işyerlerindeki makinelerin üzerindeki kontrol sistemine göre değişir, ben olsam cnc operatör ilanlarındaki istenen özellikleri incelerdim. En yaygın hangisi aranıyor ise onu öğrenirdim.
Tesekkur ederim mantikli bunu arastiracam.
Sonuçta CNC'i kullanmışsın. Fanuc vs. simulatörleri var. Onları indir kur. Öğren. Ama şu bir gerçek operatörler çok fiyat kırdığı için cnc operatörlüğünün geleceği çok parlak değil. Malum işler kesat vs.

Bir yandan robot kol programlama öğrenmeni tavsiye ederim. ABB robotla vs.. Hatta git resmi eğitimini al.
Faydalanabilecegim basliyabilecegim kitap, egitim seti veya ders notlarina varmidir hocam ön bilgi icin cevap icin teşekkür ederim

Üstadim sırasıyla hamgisiini ogrenmemi tavsiye edersiniz ?
Dünyada en çok kullanılıp tercih edilen Fanuc tur ama iyi kalıpçılar Haidenhein i ister işleme merkezlerinde mitsubishi kontrol ünitesi çok kullanılır bir işe girdiğinizde oradaki tezgahlardaki kontrol ünitelerinde kendinizi geliştirirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri