CNC e başlıyoruz yavaştan

Yusuf kontaktörün biri spindle ötekisi?

kontaktörler toz emiş ve vakum için (bunlar sonradan sisteme eklenecek) spindle için daha farklı olan motor koruma şalterleri var ama ben kullanmadım:)

Bana da öğret böyle şeyleri yahu.

Abi elimden geldiğince dilim döndüğünce yardıma hazırım;)

@Yusuf SEYLAN rahatlayınca belki panonun çizimlerini, malzeme listesini ekler. ;)

Klenmens listesi hazır malzeme içeriğini de yazarım fiyatlar ve alınan yerde dahil;)

Dolmaya başladı
1505397718041229869110.jpg

Nakit,vakit ve alet varsa gerisi teferruat.
Görünürde hepsi mevcut[emoji1531][emoji106]

kontrol kartının bir kaç girişi (acil stop, home anahtarları gibi) hariç hepsi bitti denemeler de bir sıkıntı çıkmadı. Şimdi sıra panodan çıkışlara geldi. Sonra mekaniğe devam.

Yusuf abi üzerine mdf koyacaksın sanırım. Vakumda olunca zamanla tablanın orta kısmında çökmeler oluyor. Sanayideki vakumlu cnc lerde zamanla tabladki çift kat mdf zamanla çöküyo ortadan. Bu sehpanın altına orta 2 kayıt sigmanın oradan dikey 2 ayak koyman iyi olur

Yusuf abi üzerine mdf koyacaksın sanırım. Vakumda olunca zamanla tablanın orta kısmında çökmeler oluyor. Sanayideki vakumlu cnc lerde zamanla tabladki çift kat mdf zamanla çöküyo ortadan. Bu sehpanın altına orta 2 kayıt sigmanın oradan dikey 2 ayak koyman iyi olur
mdf değil yüzey kaplama profili gelecek
http://www.doguskalip.com.tr/tr-TR/225x180-yuzey-kaplama-profili/434/1120/Product.aspx

Hımm o zaman başka onun esnemeye olan direnci hakkında bişey diyemem

mdf değil yüzey kaplama profili gelecek

Kendi makinemi tasarlarken ben de yüzey kaplama profili kullanmayı araştırmıştım. Sanırım profiller uçlarından CNC'ye bağlanacak. Profiller yan yana gelecek ama tek ve tam rijit bir tabla gibi davranamayacak diye düşünmüştüm.

profil_2.png

Profilleri uçlarından bağlamadan önce, profilin biri ara yüzden (dikdörten şekil) delinse ve en azından 2-3 noktadan civata ile birbirine bağlansa? Civatayı sıkmak sorun olabilir. Yuvarlak uçlu veya ucu kesilmiş bir alyen anahtarla belki sıkılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri