CNC e başlıyoruz yavaştan

1 yağlı vakum olduğundan dolayı çok fazla yağ yakıyor. Oyleki 300 m3 luk başka vakum pompa var o bile ondan daha az yakıyor. Ortalığı yağ kokusu sarıyor. Birde yeterince güçlü değil.

Delikleri büyük tutmak küçük alanda daha fazla tutuş sağlayabilir sanki.

buzdolabı motoru ???
ben evdeki 25 litrelik kompresörü buzdolabı motoru (ekovat) ile dolduruyorum.

bunun tersiyle gayet vakum yapılır. hem de sessiz olur. ama tabi gücünü bilmek lazım.
eğer tesisatta kaçak falan olmazsa, tutunan bölgede de kaçak falan olmazsa normal bir vakumlamadan sonra motoru ve ara tesisatı kapatarak vakumun devamlılığı sağlanabilinir gibime geliyor.

Tam emin olmamakla birlikte buzdolabı moturuna vakum yaptıramayız gibime geliyor. Bendeki 25 lt kompresörün hava emişini elimle rahatlıkla kapatabiliyorum.

Peki vakum oluştuğunda ekovatın motoru durur (daha fazla hava çekemeyeceği için) ve yanmaz mı?

buzdolabı motoru ???
ben evdeki 25 litrelik kompresörü buzdolabı motoru (ekovat) ile dolduruyorum.

bunun tersiyle gayet vakum yapılır. hem de sessiz olur. ama tabi gücünü bilmek lazım.
eğer tesisatta kaçak falan olmazsa, tutunan bölgede de kaçak falan olmazsa normal bir vakumlamadan sonra motoru ve ara tesisatı kapatarak vakumun devamlılığı sağlanabilinir gibime geliyor.
Bende aynı yöntemi kullanıyorum, yalnız küçük güçteki ekovatla zor olacaktır. Teorikte olumsuz bir durum gözükmese bile iğne ucu kadar delik bile ekovatın tüm vakum gücünü yok edebilir.

Birde ekovatlar gövde içerisinde dolaşan soğutucu akışkanla kendini soğutuyor olmalı. Kompresör (hava) olarak açık çevrim kullanıldığında bile epey ısınan ekovat vakumda işin içine girdiğinde iyice ısınabilir.

Denemek lazım.

Saygılar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri