Cnc Dust Collector-Toz toplama sistemi

uzun süredir yapmayı planlıyordum sonunda bitti, oynak yapıya sahip olduğundan hareket kabiliyeti yüksek.Bakalım bugün kullanıcam :)

Bu konuda sormak istediğim bir şey var?

Niçin toz toplama sisteminde kullanılan tahliye borularının çapı bu kadar büyük? Bunun özel bir nedeni var mı? Gördüğüm kadarı ile 10 cm çaptan aşağı boru kullanan yok.Bu kadar büyük çap daha fazla kompresör gücü gerektirmiyor mu?

Mesela elektrik süpürgelerinin borusunun çapı 4 cm civarında (3.75) sistem bu tür bir boru ile çalışmaz mı? çalışırsa da bir tıkanma çekememe gibi mahsuru olur mu?

Son düzenleme:
Sen de aynı hatayı yaptın. 600 TL ye hazır poşetli dust collector alırdım.
Daha önceden kullanıyordum motor vardı elimde sıfırdan almaktansa bunları kullanırım dedim yoksa hazır almak daha mantıklı

Bu konuda sormak istediğim bir şey var?

Niçin toz toplama sisteminde kullanılan tahliye borularının çapı bu kadar büyük? Bunun özel bir nedeni var mı? Gördüğüm kadarı ile 10 cm çaptan aşağı boru kullanan yok.Bu kadar büyük çap daha fazla kompresör gücü gerektirmiyor mu?

Mesela elektrik süpürgelerinin borusunun çapı 4 cm civarında (3.75) sistem bu tür bir boru ile çalışmaz mı? çalışırsa da bir tıkanma çekememe gibi mahsuru olur mu?

Öncelikle kullandığım motor saatte 850m3 çekme kapasiteli ve 95 Watt lık bir motor. Elektrik süpürgesi 2000w genelleme.
Şimdi asıl konuya gelirsek çok güçlü değiller, boru çapını ne kadar ufaltırsak motor o kadar zorlanır ve ısınır, ama şu var 20cm kendi çapı var iken rahatlıkla 850m3 1 saatte boşaltır ama ben 10cm lik boru ile kullanınca 500 Lere inecek.
Velhasıl boru daralınca çok daha fazla güç gerekecek ki görevini senin dediğin gibi yapabilsin.bizim asıl amaç sürekli ve zorlamadan uzun saatler işini görmesi o yüzden daha da düşürülmüyor çap. Yanlışım var ise düzeltin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri