CNC DAİRE ÇİZİMİ

ROUTER-CNC sayın arkadaşım siz bu forumu izlerken , sadece kendi yazdıklarınızı ve ona verilen cevapları mı okuyorsunuz ?
Yani mesela başkalarının bu bölümde yazdıklarını okumuyor musunuz ?

ROUTER-CNC sayın arkadaşım siz bu forumu izlerken , sadece kendi yazdıklarınızı ve ona verilen cevapları mı okuyorsunuz ?
Yani mesela başkalarının bu bölümde yazdıklarını okumuyor musunuz ?
Kazım amca burdaki her konuya bakarım hepsinide okumaya çalısırım bunu sormanızdaki amaç ney anlamaya çalısıyorum mesala

Deniycektim ama bu codeleri mach 3 açmadı çok farklı yazılae var

yahu arkadaşım yanlış anlama. kontrol kalemi nickin bile cnc routerla alakalı
ben sana dxf dosyası gönderdim.(uzantısını görmüşsündür) daha.
artcamda post çıkarman lazım. o da olmadı,mach3 de import dxf yapman lazım.
elimden gelen yardımı yaptığımı düşünüyorum. iyi çalışmalar.

aletin gönyede de olmayabilir.. kare bir parça de kesmeyi dene

doğru kare çiziminde çıkmayabilir anca çıkan karenin ölçüsüne bakarak anlayabilirsin.
eksenin birinde boşluk var o zaman

Bence gcodelarda sıkıntı var.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Bence gcodelarda sıkıntı var.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

G-codelarda sıkıntı yok benim gönderdiğim G-code ilede aynı sonuç çıktı. Benim gönderdiğim kodlarda sıkıntı yok. Zaten mach3 ekranındada tam daireyi görüyordur.

G-codelarda sıkıntı yok benim gönderdiğim G-code ilede aynı sonuç çıktı. Benim gönderdiğim kodlarda sıkıntı yok. Zaten mach3 ekranındada tam daireyi görüyordur.
Abiler daha önce baska bir masa üstü pc de deneme yapıyordum deneme amaçlı daireleri kalemle çizdiriyordum 2 aydir eski bir leptopla çalistiriyorum lpt portu var diye
Bugün aklıma pc yi degiştirmek geldi bide öyle deniyip sonuçlarını bildiricem ( çünkü eksenlerde boşluk yok bosluk olsa boşluk olsa her daire çiziminde orantısız bir iz çıkartması lazım her kesimde ama bunların oranı hep aynı yanlışmı düşünüyorum )

Deneme yapmak için Hafta sonunu beklemem lazım ama :(

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri