Climaveneta w3000 095 arıza kodu

Freon00

Üye
Merhaba hayırlı işler climaveneta w3000 chillerimiz mevcut expansion no-link n5 arızası alıyorum . Daha önce başına gelen var mı acaba ?

Ekli dosyalar

• 0D3BD0D8-3AE8-442B-B29B-4E445C6213FA.jpeg
    0D3BD0D8-3AE8-442B-B29B-4E445C6213FA.jpeg
    85.3 KB · Görüntüleme: 25
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Cihazınızda kaç adet soğutma devresi mevcut?

Bu arıza 5 nolu devre yada 5. genleşme valfini kontrol eden bir kart olmalı. Bu cihaz bu kart ile iletişim kuramıyor gibi görünüyor.

Kitapçığına bakıyorum. Sizde bakın diye ekledim. Muhtemelen sizde bu kitapçığa erişmiş olabilirsiniz. Eğer cihazın bir kaç resmini eklerseniz bu genleşme valflerini kontrol eden kartı resimlerseniz iyi olur. İletişim kurma için haberleşiyor ise bu kartın üzerinde status ve data ışıkları olmalı. Data ışıkları yanıp sönüyor olmalı. Bu ilgili 5. valfe ait kart iletişim kurmuyor ise data ışığı yanıp sönmez.

Resim eklerseniz üzerinde yorum yapabiliriz.

Ekli dosyalar

• C0240102-07-11-EN.PDF
    1.1 MB · Görüntüleme: 4
Cihazınızda kaç adet soğutma devresi mevcut?

Bu arıza 5 nolu devre yada 5. genleşme valfini kontrol eden bir kart olmalı. Bu cihaz bu kart ile iletişim kuramıyor gibi görünüyor.

Kitapçığına bakıyorum. Sizde bakın diye ekledim. Muhtemelen sizde bu kitapçığa erişmiş olabilirsiniz. Eğer cihazın bir kaç resmini eklerseniz bu genleşme valflerini kontrol eden kartı resimlerseniz iyi olur. İletişim kurma için haberleşiyor ise bu kartın üzerinde status ve data ışıkları olmalı. Data ışıkları yanıp sönüyor olmalı. Bu ilgili 5. valfe ait kart iletişim kurmuyor ise data ışığı yanıp sönmez.

Resim eklerseniz üzerinde yorum yapabiliriz.
İlginiz için teşekkür ederim. Cihazda 2 devre mevcut her devrede 1 kompresör var. 1. Devrenin kompresörü arızalı, sökülmüş durumda dijital ekrandan devre kapalı . Cihazda toplam 4 adet expansion mevcut 2 si evaparatör giriş devrelerin 2 adette motor soğutma için plakalı eşanjör de vardır . En kısa sürede resimleyip ekleme yaparım .
Expansionlar termostatik . Teşekkür ederim

Eger cihazda elektronik Exp. Yok ise bu ariza iletişim hatası parametre ayarlari ile ilgili olabilir. Normalde olmayan bir ekipmanın arizasini vermemesi lazim.

Siz resimleyin bir inceleyelim.

Ana kontrol panosunu da resimlerseniz hangi kartlar mevcut bakalim.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri