Class usb-123 ve pam8610 modül

Frkan26

Üye
Arkadaşlar abiler. Elimde bir adet 12v akülü araç mevcut. Ben bu araca baya modifikasyon ekledim. Fakat Class usb-123 sdcard usb cihaz bağladım müzik için ariyetten 2 adet 0.5w 8ohm hoparlör ekledim. Ses vermediği için pam8610 2x15w modül ekledim. Çokta güzel oldu, fakat pam8610 modül devrede iken aracın uzaktan kumandası çalışmıyor. Devreden çıkardığımda çalısıyor. Sanırsam parazit vs. yapıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim ne bağlayabilirim sesi yükseltmek için? Aküler toplam 12v 21ah. Modüle farklı şekillerde enerji verdim yinede modüle enerji geldiğinde uzaktan kumanda çalışmıyor.

Modülün kablolarını uzatıp uzağa koymayı denediniz mi? Ya da önce yalıtım için bir streç naylon ile sonra da alüminyum folyo ile kaplamayı deneyin. Sonuç alamazsanız kumanda devresinin besleme gerilimini önce modül takılı değilken ve taktıktan sonra ölçün, bakın gerilim düşümü var mı? Benim aklıma gelenler bunlar.

Modülün kablolarını uzatıp uzağa koymayı denediniz mi? Ya da önce yalıtım için bir streç naylon ile sonra da alüminyum folyo ile kaplamayı deneyin. Sonuç alamazsanız kumanda devresinin besleme gerilimini önce modül takılı değilken ve taktıktan sonra ölçün, bakın gerilim düşümü var mı? Benim aklıma gelenler bunlar.
1. Sorunuza yanıtım evet denedim bir şey değişmedi. Hatta ayrı aküden akımı aldım akülü arabanın dışından ayrı akü ile akım verdim yine değişmedi. Biraz önce poşet ile sarıp alüminyum folyo ile sardım denedim yine olmadı çok saçma bir sorunum var anlamadım gitti.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri