cj1w cpu11'de problemim

apakyusuf

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Cpu11 ve Mad42 analog I/O modul ile bir çalışmam var. Malzemeler ilk geldiğinde plc ye online bağlantı kurdum. Programı yazıp yükleme yaptım, program üzerinde düzenlemeler yapıp tekrar cpu'ya yükleyince cpu ve mad42 'de error ledi yanmaya başladı. Sonra programı düzeltip tekrardan yüklemeye çalıştım bu seferde bağlantı hatası ( PC ile plc arasında ) vermeye başladı. Cpu ile mad 42 'yi ayırınca,yani sadece cpu11 kaldığı zaman error hatası vermiyor. Cpu'ya ID211 modul bağlayınca yine error hatası vermeye başlıyor. Bağlantı ile ilgili usb-rs 232 dönüştürücü kullanıyorum, dönüştürücünün bozulmuş olabileceğini düşünerek yeni bir tane aldım, ama yine bağlantı kuramadım. Aynı tip dönüştürücü ile bağlantı kurmuştum. Görüşlerinizi rica ediyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
rs-232 de birşey olacagını sanmıyorum ama cpu11 de kısa devre olabilir

kardeş ı/O TABLE A BAK..MAD42 Yİ ŞARTLADINMI..MAD42 NİN ÜZERİNDE ADRES SWİTCHİ VAR ONUN DOĞRU AYARLADIINA BAK..PROBLEM KESİN ORDA....

kardeş ı/O TABLE A BAK..MAD42 Yİ ŞARTLADINMI..MAD42 NİN ÜZERİNDE ADRES SWİTCHİ VAR ONUN DOĞRU AYARLADIINA BAK..PROBLEM KESİN ORDA....

Selam ;

İlgili ayarların nasıl oldugunu anlatır mısın? Bu konu hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Teşekkürler

konuyu açan kişi problemi çözdü lakin buraya yazacak zamanı yok. işin rast gelsin apakyusuf

Selam ;

İlgili ayarların nasıl oldugunu anlatır mısın? Bu konu hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Teşekkürler

switchi 4 yaparsan 2040 ve 20400 gibi adreslere data yüklersin,2 yaparsan 2020 ve 20200 gibi adreslere data üklersin veya okursun.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri