CJ1M Function Block Password ?

2 adet plc cf sini özelden gönderdim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar mrb,

CJ1M serisi plc lerde veya diğerlerinde bişekilde şifre kırma işlemini hallediyorum .. Ama şuana kadar function blok şifresini kıramadım...şifreyi bizzat function bloğun içine gömüyor...Çünkü function bloğu kaydedip başka bir projeye çağırdığımda aynı psw ile geliyor...Bunu nasıl kırarız acaba ???
ibrahim bey slm.CPL1h plc şifresini nasıl kırarım yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar mrb,

CJ1M serisi plc lerde veya diğerlerinde bişekilde şifre kırma işlemini hallediyorum .. Ama şuana kadar function blok şifresini kıramadım...şifreyi bizzat function bloğun içine gömüyor...Çünkü function bloğu kaydedip başka bir projeye çağırdığımda aynı psw ile geliyor...Bunu nasıl kırarız acaba ???
merhaba hocam bana yardımcı olurmusunuz omron projede H0.1-H0.2- H0.3 Diye bitler var bunlarını set yada keep çıkışlarını bulamıyorum paneldede bulamadım sizce bunlar nereden set alır.çaprazlamadada baktım yine yoklar.

projeyi gönderin inceleyelim ..

H0 ve H1 ler panel veya plc programı üzerinden değer verilir ama H2 ler 38. satırda BSET var buradan alır...

hocam BSET orası sadece h0.ve 2 ye kadar olan yerlere reset atıyor. Panel dataları tek tek kontrol ettim oradada bulamadım .
BSET doğru projede H0 ile H2 arası çıkışları reset görevi görüyor . scadada yada paneliniz varsa orada HR diye yazılmış olabilir.

t.umpas hocam konuyu biraz uyandırmıs bulunuyorum benımde elımde cj2m plc var uzerınde hem UM hemde tast read yardımcı olabılırmısınız key konusunda​

@

iibrahimc

Omron C200HX bu seride bu hatayı alıyorum plcde ve ve programa uygun çalışmıyor 65.dkdan itibaren pressleme yapması gerekiyordu ancak pressleme işlemini yapmıyor plc ile, manualde yapıyorum ileri geri presslemeyi. programda olan bir şey yok görünürde hataları temizledim ancak tekrar ortaya çıktı bu hatalar, hmı paneldede error faultlar silinmiyor lütfen yardımcı olur musunuz bu hata nedir , plcye de bağlandım bir yollayabilirim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-07-11 at 14.21.04 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-11 at 14.21.04 (1).jpeg
    209.9 KB · Görüntüleme: 9