Cizim videosu

Arkadaşlar orta ve büyük ölçekli elektrik projesi çizim tekniklerini anlatan eğitim CD si nereden satın alabiliriz ,tavsiyeniz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
YouTube dakilere baktım ancak daha detaylı profesyonel anlatılsa güzel olurdu YouTube de genellikle ev konut tesisatı var, hastane projeleri gibi kapsamlı değil

zaten öğrenme aşaması ev konut olur,bunlar deneyımlendıkten sonra hastane vs gibi projeler ortaya çıkarılır zaten

Ev konut tesisati basit kalabiliyor az çok deneyimim var diyeyim , ev projesinde olmayan bazi şeyler hastane gibi büyük yerlerde olmak zorunda, mesela detayli yangın projesi, kompanzasyon ve ana pano tesisatları,rack kabin sistemleri, vrf ve kazan dairesi sistemleri gibi.. özellikle bunları çizerken nelere dikkat edilmeli onu merak ediyorum, ana pano odasında neler olmalı, yangın yönetmeliği ne göre dedektorlerin santralin yerleşimi , şaft odaları, jeneratör ve ups sistemleri, kısaca bunlara dair çizim yaparken nelere dikkat edilmeli,kablo seçimi, tms, otşalteri , FE kablolar, ... anlaşılan aradığım şekilde proje çizimi anlatan video bulamayacagim

Elektrik projeleri mimari projeler üzerine yapılır

Ev konut tesisati basit kalabiliyor az çok deneyimim var diyeyim , ev projesinde olmayan bazi şeyler hastane gibi büyük yerlerde olmak zorunda, mesela detayli yangın projesi, kompanzasyon ve ana pano tesisatları,rack kabin sistemleri, vrf ve kazan dairesi sistemleri gibi.. özellikle bunları çizerken nelere dikkat edilmeli onu merak ediyorum, ana pano odasında neler olmalı, yangın yönetmeliği ne göre dedektorlerin santralin yerleşimi , şaft odaları, jeneratör ve ups sistemleri, kısaca bunlara dair çizim yaparken nelere dikkat edilmeli,kablo seçimi, tms, otşalteri , FE kablolar, ... anlaşılan aradığım şekilde proje çizimi anlatan video bulamayacagim
yönetmelikleri okumak gerekir.

hocam internette bu tip konularla ilgili kaynak yok. anca hazır projeler bulacaksın kendince inceleyeceksin ama anlatan bi yer ya da eğitim alacak bi kurum yok. ben de senin gibiyim az çok deneyimim var ama internette kaynak olmaması kendimizi geliştirmemizi engellediği için çok can sıkıcı. yabancı kaynak bile yok bu konularda. olanlar basit şeyleri anlatıyor. bahsettiğin konuları anlatan bi kitap falan var mı acaba ben de merak ediyorum

Trytry aynı fikirdeyiz, bazen projelerde oluyor hastane mesela 4x6 n2xh dan düşük kolon besleme koymuyorlar ama 4x4 yeterli mesela yada yangın kabloları kimisi duvardan geçiriyor kimisi koridordan giriş çıkış yapıyor odalara bunun gibi detayları pratik olarak anlatan yada yazan doküman olsa iyi olurmuş, demek ki yönetmelikleri iyice okuyup projelerden kendimiz notlar alacağız[emoji849]

Trytry aynı fikirdeyiz, bazen projelerde oluyor hastane mesela 4x6 n2xh dan düşük kolon besleme koymuyorlar ama 4x4 yeterli mesela yada yangın kabloları kimisi duvardan geçiriyor kimisi koridordan giriş çıkış yapıyor odalara bunun gibi detayları pratik olarak anlatan yada yazan doküman olsa iyi olurmuş, demek ki yönetmelikleri iyice okuyup projelerden kendimiz notlar alacağız[emoji849]

hocam sana mesaj attım. birbirimize yardım edebileceğimiz konular illa ki vardır. tartışırız.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri