Cizim videosu

Konusu 'Elektrik Genel' forumundadır ve gardiyan... tarafından 28 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. gardiyan...

gardiyan... Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar orta ve büyük ölçekli elektrik projesi çizim tekniklerini anlatan eğitim CD si nereden satın alabiliriz ,tavsiyeniz

2. ademcelik

ademcelik Profesyonel Üye

Beğenilen Mesajları:
    1.442
    Ödül Puanları:
    508
    Meslek:
    Elektrik Mühendisi
    youtube'da olmalı

gardiyan... bunu beğendi.
  3. gardiyan...

gardiyan... Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    YouTube dakilere baktım ancak daha detaylı profesyonel anlatılsa güzel olurdu YouTube de genellikle ev konut tesisatı var, hastane projeleri gibi kapsamlı değil

4. ert159

ert159 Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    zaten öğrenme aşaması ev konut olur,bunlar deneyımlendıkten sonra hastane vs gibi projeler ortaya çıkarılır zaten

5. gardiyan...

gardiyan... Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ev konut tesisati basit kalabiliyor az çok deneyimim var diyeyim , ev projesinde olmayan bazi şeyler hastane gibi büyük yerlerde olmak zorunda, mesela detayli yangın projesi, kompanzasyon ve ana pano tesisatları,rack kabin sistemleri, vrf ve kazan dairesi sistemleri gibi.. özellikle bunları çizerken nelere dikkat edilmeli onu merak ediyorum, ana pano odasında neler olmalı, yangın yönetmeliği ne göre dedektorlerin santralin yerleşimi , şaft odaları, jeneratör ve ups sistemleri, kısaca bunlara dair çizim yaparken nelere dikkat edilmeli,kablo seçimi, tms, otşalteri , FE kablolar, ... anlaşılan aradığım şekilde proje çizimi anlatan video bulamayacagim

6. ahnur

ahnur Paylaşımcı üye

Beğenilen Mesajları:
    553
    Ödül Puanları:
    108
    Meslek:
    Elektrikli Vinç uzmanı
    Elektrik projeleri mimari projeler üzerine yapılır

7. ademcelik

ademcelik Profesyonel Üye

Beğenilen Mesajları:
    1.442
    Ödül Puanları:
    508
    Meslek:
    Elektrik Mühendisi
    yönetmelikleri okumak gerekir.

8. trytry

trytry Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam internette bu tip konularla ilgili kaynak yok. anca hazır projeler bulacaksın kendince inceleyeceksin ama anlatan bi yer ya da eğitim alacak bi kurum yok. ben de senin gibiyim az çok deneyimim var ama internette kaynak olmaması kendimizi geliştirmemizi engellediği için çok can sıkıcı. yabancı kaynak bile yok bu konularda. olanlar basit şeyleri anlatıyor. bahsettiğin konuları anlatan bi kitap falan var mı acaba ben de merak ediyorum

9. gardiyan...

gardiyan... Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Trytry aynı fikirdeyiz, bazen projelerde oluyor hastane mesela 4x6 n2xh dan düşük kolon besleme koymuyorlar ama 4x4 yeterli mesela yada yangın kabloları kimisi duvardan geçiriyor kimisi koridordan giriş çıkış yapıyor odalara bunun gibi detayları pratik olarak anlatan yada yazan doküman olsa iyi olurmuş, demek ki yönetmelikleri iyice okuyup projelerden kendimiz notlar alacağız

10. trytry

trytry Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    hocam sana mesaj attım. birbirimize yardım edebileceğimiz konular illa ki vardır. tartışırız.

Sayfayı Paylaş