Citect studio 2016 sesli alarm ?

ta2mix

Üye
Wincc v7.3 ile eternet üzerinden bir proje yapıp 4 mitsubishi plc ile scadayı bitirdim ancak ağ kesilmelerinde tekrar bağlanma sorunu var ve bu wincc klavuzundada yazıyor. bu yüzden projeyi citect 2016 ile tekrar yaptım ancak alarmları sesli hale getiremedim. Alarmlar nasl sesli yapılır yardımcı olurmusunuz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Çözüldü
Setup altında Alarm categories bölümünde kategoriler oluşturun, bu kategoriler 0-255 arasında numaralar olmalı ve Priority değerleri girin, örn. 2 yada 3 gibi.
Her kategorinin sırasında alanlara
On Action DspPlaySound("d:\wav\laser.wav",0);
Off Action Exec("D:\PERVANELER_CITECT\taskkill.bat");
Ack Action Exec("D:\PERVANELER_CITECT\taskkill.bat");

kodu aynen yazabilirsiniz.
proje klasörünün içine taskill.bat isimli dosyayı oluşturup içine alttaki kodu yazın

@echo off
taskkill /f /im SE.Citect.PlaySound.exe
exit

bu kod alarm oluştuğunda çalan sesin, alarmın bitmesi yada kabul edilmesi halinde susması içindir. aksi taktirde wav dosyası bitene kadar çalar.

Alarms altında alarmlarınızı oluşturun. Bu alarmlardan Sesli olmasını istediklerinizin category kısmına kategori numaralarını yazın.
Computer setup wizard oluşturulurken multi-process işaretli olmalı.
category.gif
category.gif

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri