cisimden yansımalı sensör için yardım

arkadaşlar bana cisimden yansuımalı sensör devresi lazım.bu mümkün olursa devre ır ve fototransistör ile olacak.yansıyan cisimdeki sensör çıkışına göre renk algılaması yapacağım.kendim yapmaya çalıştım ama olmadı.elinizde varsa paylaşırmsınız? ya da nasıl yapılacağı hakkında bilgi verebilirmsiniz?Devreddei sensör elemanlarının ır ve fototrans. olmasının nedeni cismin 5-10 cm uzaklıkta olmasıdır.elinizde varsa renk algılayızı fotocell devresi oda olabilr.
yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar.

sizde dökümanı varmı yada itüdeki kişinin devresi gibi bir devre

fotosel devrelerinin hazır satılanıda bulabilirsin yada kendinde yapabilirsin infrared ledlerde 1 alıcı 1 verici infrared led koyarsın karşılıklı araya bişey girdimi röle keser böyle bi devre istiyorsan yardımcı olabilirim

yok onlar basit.onun gibi baska işlerimde yaptım.gerçi şimdi bu sorunları cozdum.yorumlarınız için sağolun.
Saygılar

sen sistemin nasıl çalıştığını biliosun benim sana diyedeğim kendi tasarımını yap kopyalama.

burada renk algılatmak die birseyyok zaten.ısıgın cisimden yansıyan şekline göre bir değer alıyorum. bu değerleride mikrodenetleyicilere giriyorum.bazı renkelerin değerleri birbirlerine cok yakın olabiliyor bunun içinde çözünürlüğü yani bit sayısını coğaltmamaız grekir.denemeler için cny70 alıp hangi rengi denemek istiyorsan onu deneyebilrsin

kardeş nasıl bişe istediğini tam olarak anlamadım ama cisimden yansımalı
fiberoptik sensör kullanabilirsin hem mesafe sıkıntında olmaz

fiberoptik kadar geniş kapsamlı birsey yepöıyorum zaten.bn zaten o aşamaları gecmek üzereyim.yaptıgım sensörde biraz sorunlar cıkmasına ragmen son hali iyi olacaktır.normalde bunun yerine cny 70 sensörü kullanabilrdim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri