cihazların korunması

elektrokur

Üye
Arkadaş lar bir fotograf baskı makınasını elektrik kesintilerinden[sık sık kesilip tekrar gelme durumu] nasıl koruyabilirim. ups. yada regulatör bu işi görürmü.Birde devreyi elektrik kesildiği andan belli bir süre sonra açan bir röleyle yeterli olmasada bir koruma sağlayabilirmiyim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kaliteli bir UPS işinizi görür.Regülatör işinizi görmez.

Evet,fahri yetiş ,beyin görüşüne katılıyorum.Kaliteli bir UPS gerekiyor.başka çare yok.

Vermiş olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim.Bu cihaz üzerinde herhangi bir deger bulamadım besleme kablosu 3*1,5 tahmini 500vatt gücünde.Ne marka ve gücü ne kadar bir ups kullanmalıyım.

Bulunduğunuz yerde servisi olan kaliteli bir UPS olabilir.Çin işi olmasın.

SAYIN FAHRİ YETİŞ herhengi bir marka önerebilirmisiniz ben bunu gidip karaköyden herhangi bir yerden alacagım. Ve birde şunu öğrenmek istiyorum elektrik kesildiği anki geçiş süresinde cihazın elektriği çok kısa bir süre kesiliyomu ve tekrar elektrik geldiğinde yine ups içerisinde bir geçiş zamanı oluyormu

TUNÇMATİK online 1 kva lık olabilir.Bu tipte,elektrik kesintilerini hiç hissetmezsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri