Chiller Kompresörü Devreye Girmiyor Yardımlarınızı Bekliyorum

rayba_61

Üye
sorunum su chillerde herseyi acıyoruz su pompası çalışıyo arıza vermıyo sorun su kompresör manuel olarak devreye giriyo ama normalde girmiyo böle bi soruna çözüm bulana çok dua ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhabalar cillerin markasını modelini ve sorunu daha ayrıntılı yazarsan yardımcı olmaya çalışırım yada bu konuda daha tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilir.

sistemde hersey çalışıyo pompa hersey kompresörü açınca kompresöre çalıştır komutu gitmiyo. manuel çalışıyo kompresörde sorun yok yanı elektrık kısmını kontrol ettım fazlarını röleyi zaman rölesini sorun yok gibi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim 2 gündür uğraşıyom

ciller hava soğutmalımı yoksa kondanseli (su soğutmalımı) eğer su soğutmalıysa suyuna bakın

muhtemelen alarkodur
ama üretim yılı önemli

oradamısın dostum

Moderatör tarafında düzenlendi:
kompresör devreye girmiyosa ve herhangi bir arıza da vermiyorsa belki termostat yol vermiyodur yada bir arıza veriyodur arıza lambası arızalıdır

elinizde kumanda veya guc devresi yokmu ?eger sisteminizi otomatikte elektronik kartlar çalıstırıyorsa sorun onlardada ola bilir otomatikte kompresoru devreye alıp cakaran ornegin termostat arızalı ola bilir . ben olsam boyle durumlarda arızayı dısarda arardım parentez acıyorum (tabi ben kesinlikle klimacı veya sogutmacı degilimde) genelde dıs ortamdaki termostat sivic ntc vaya ptc arızalanır

Arkadaş flow swisht e bak o yol vermiyor olabilir

elektriği kompresörden başla ve panoya kadar ara. bulduğun yer ile en son bulamadığın yerde çözümü bulursun...

yani kompresörde varmı. varsa kontaktöre bak sonra kontaktör bobinine. bir yerde bul elektriği.

cıllerın kontaktor cekıyor kompresöre enerjı gelıyorsa bence ya kompresor termık acıyordur yada kompresor sıcaktandan kendını kıtlıyordur

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri