CFC Programlama Dili

Konu başlığı değiştirilmeli.

CFC Step7'ye özel bir dil değildir.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet biz de de pcs7 ile çalışan bir üniteyi avrupalılar cfc ile kurdular ve bildiğimiz şekilde fc fb db yok zaten ben de normal plc programında cfc görmedim sanırım genellikle pcs7 de kullanıyorlar

Siemens in CFC ile alakalı eğitim notları mevcuttur , isteyen arkadaşlar özelden email adreslerini yazarsa ulaştırabilirim

Siemens in CFC ile alakalı eğitim notları mevcuttur , isteyen arkadaşlar özelden email adreslerini yazarsa ulaştırabilirim
***@*** noları atarsanız çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
noları atarsanız çok sevinirim.
gönderdim eğitim pdf lerini
aslında eğitim videoları ve daha bir çok pdf var pcs7 s7 300 ,cfc ve kartlar hakkında ileride gerekirse irtibata geçersin

PCS 7'de kullanabilrsiniz bu dili.ama yaklaşık 20bin euro civarında :)
mesela S 7'de fbd dilinde yazılım yaparken kullandıınız iki kapı var "and" ve "or".ama PCS 7'de 7-8 çeşit kapı var ve bu da size çeşitlilik katıyor.
Bir diğer özelliğide yazdıgınız source'lar otomatik olarak Scada ekranına taşınıyor.Scada ekranında da butonlar sayfalar hazır bi şekilde structure tag olarak geliyor.
ama en güzel özelliği databloklarla falan uğraşmıyosunz.source'lar otomatik olarak STL diline dönüyor

banada gönderebilirmsn notları acaba
*******@gmail.com

banada gönderebilirmisiniz

banada gönderebilirmisin

ben ladderi hiç kullanmadım cfc ile program yazıyorum daha basit geliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan