Cevaplanması mümkün olmayan, kafayı yemek için birebir sorular

benhur

Üye
Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

Teflona hiçbir şey yapışmadığı halde teflon, tavaya nasıl yapışmıştır?

Işık hızıyla giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

Niçin falcıya yada medyuma gitmeden önce randevu almak gerekir, geleceğimizi bilemez mi?

Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak karakutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

Neden insanlar gökyüzünde 400 milyon yıldız var denildiğine inandıkları halde "yeni boyalı" yazan yeri elleriyle yoklarlar?

Niçin limonlu gazozların içinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

Neden kainat güzellik yarışması yapılmaktadır? Bu yarışmalara diğer gezegenlerden de mi başvuru olmaktadır? Dünya güzeli neyimize yetmez?

Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar nerde yanlış yapıyor?

Eğer bugün hava sıcaklığı sıfır derece ise ve yarın iki kat soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Bizi su anda 70 milyon kisi bizi izliyor der?

Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa Mesafe "neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

Bir bilgisayar programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden Hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar Hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

24 saat açık benzin istasyonlarının kapılarında niçin kilit vardır?

Işık 300.000 km/sn hızla yayıldığına göre karanlık hangi hızda çökmektedir?

Eğer bir şizofren diğer kişiliğini ölümle tehdit ediyorsa bir rehinelik durumundan söz edilebilir mi?

Tabelacılar greve giderse ellerindeki pankartlara bir şey yazabilirler mi?

Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta biranda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

Niçin filmlerde, dizilerde ve bilumum görsel medya araçlarında bilgisayar kullanan insanlar klavyeye bakmadan bilinçsizce ve olağanca hızlarıyla abanırlar? Yoksa hala ms dos mu kullanırlar? Ve neden bilim-kurgu filmlerinde bile onca teknolojiye rağmen komut tabanlı programlar kullanılır, bu Windows'un ileride göçeceğine dair bir işaret midir?

Niye yanlış çevrilen telefon numaraları neden hiç meşgul çalmaz? Telefon şirketi bize oyun mu oynamaktadır?

Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

Niçin "tek heceli" kelimesi diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Uçak imalatçıları bizi gemide mi sanmaktadırlar?

Neden lüks otel ve lokantaların tanıtım filmlerinde tava yakan bir aşçı bulunur? O kadar paraları varken niye yakmayan tecrübeli usta aşçı almazlar?

Neden erkekler bağrını açtıkça takozlaşırken, kadınlar seksileşir?

Neden avukatlar ve doktorlar mesleklerini her ismi yazılı olan yere eklemektedirler? Örneğin Avukat Ahmet ismini Av. Ahmet Bulur şeklinde yazarken öğretmen kişi Öğrt. Mehmet Takar şeklinde mi yazmalıdır?

Neden bir kimse tuvaletin yerini öğrenmek istediğinde "lavabo nerede" diye sorar? Amaç daha kibar olmak mıdır? Lavaboya WC yapılır mı?

Vejetaryenler hayvan şeklinde krakerlerden yiyebilirler mi?

Yünlü herşey suda ıslanıp küçülürken neden koyunlar yağmur yağdığında çekmezler?

Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır?

İstatistiklere göre trafik kazalarının çoğu evden çıktıktan 5 km sonra oluyorsa, insanlar neden 10 km öteye taşınmazlar?

Eğer dünya bir sahneyse, seyirciler nerede oturuyor?

Neden klip çeken çirkin erkek şarkıcıların hepsinin yanında fıstık gibi manita sevgilileri vardır? O kadar yakışıklı adam bile bu kızları ayarlayamıyorken bu adamlarda şeytan tüyü mü vardır?:confused:
Alıntıdır.

Soru işaretinden ziyade tebessüm oldu bende EMEĞİNE SAĞLIK...

Niye yanlış çevrilen telefon numaraları neden hiç meşgul çalmaz? Telefon şirketi bize oyun mu oynamaktadır?
Vejetaryenler hayvan şeklinde krakerlerden yiyebilirler mi?

:D :D

paylaşım için tşk edrim güelmekten kırıldım:) benimde aklımda çoğu sorularvardı

Bu sorular bitmezzz. Teşekkürler. Sabah neşesi oldu

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri