cep telefonuyla uzaktaki bir pompayı nasıl kumanda ederiz

aye

Üye
sayın meslektaşlar uzakta olan bir adet dalgıc pompamız var bunu cep telefonuyla aradıgımızda calııştırmak istiyoruz terar ardıgımızda ise durmasını istiyoruz bunu nasıl yapılabilir bilen veya yapan bi arkadaşımız varmı saygılar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sn.aye

Bu isteğinizi pompanın panosuna eskı bır cep telefonu koymak şartıyla gerçekleştirebilirsiniz.Cep telefonunun titreşim motorunun besleme kablolarını uzatıp 3 -5 VDC bir roleyi çalıştırabilirsiniz.Bundan sonra geriyede bu lınkte bulunan sn.Mesut'un çizdiği tek butonla start stop devresını kurup buton yerinede 3 - 5 VDC rolenın acık kontağını kullanmak kalıyor

Saygılarımla....

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekür arkadaşım deneyicem

Bu proje benimde aklıma gelmişti,ama bir türlü yapmaya fırsat bulamadım.Gerçekten basit ve uygulanabilir.Hayal gücümüzü zorlarsak,birçok aygıtı kumanda edebiliriz.Yapacak olan arkdaşlara kolay gelsin!

arkadaşlar telefona zarar vermemesi için optokublör ile yalıtım sağlansa daha güzel olmaz mı

yada cep telefonunu kulaklık bölümüne bir kulaklık takılsa ucları kesilip o uclarla devam edilse olmazmı ;)

bilimteknik* dergisinde nasıl yapılacagı açıkça anlatılmış durumda pic ile programlama yapılıyo...açıklayıcı net bir şekilde ifade edilmiş ...nisan 2008 sayısı kendimiz yapalım kısmında

bilimteknik dergisinin yayınladığı bu projenin pompalarda rahat çalışacağını inanmıyorum. cep tel ile genelde sulama amaçlı kullanılan pompalar kumanda edilecek bu pompaların kumando panoları arazide yağmur toz kar hepsini görüyor pic bu kadar eziyete gelmez bence. mesala geçen gün karşıma bir tane pano çıktı kuş içine yuva yapmış

sayın aye yapmak istediğiniz eğer cep telefonuyla motora start stop vermek ise nefer elektroniğin bu gibi uygulamalara yönelik ürünleri var linkten görebilirsin.
http://www.nefer.com.tr/telkum.html
bunu yapabilmen için kumanda panosunun olduğu yere yakın ya sabit telefon hattı olması lazım yada üzerinde cep telefonu barındıran bir düzenek kullanman lazım bildiğim kadarıyla başka bi şekli yok bunun.
eğer arzide kullanıyosan bu sistemi ona göre iyi bir izalasyon sorunu çözer diye düşünüyorum.
hadi kal sağlıcakla.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri