Cep telefonu ve Harici Cihazlarla Akıllı Bina Otomasyonları

Miryo

Üye
Cep telefonu ve harici cihazlarla Akıllı Bina Otomasyonları nasıl yapılıyor Çalışma mantıklarının nasıl olduğunu bilen arkadaşlarımız varmı....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
selam, benim bu tarz bir projem var, bir iki arkadaşla yapacağız, katılmak istersen mesaj atabilirsin..

elektronik(mikroişlemci) + yazılım (android bir cihaz kullanacağız + web tarafı olacak iletişime geçmek için) + mekanik (açıp kapatma işlemleri için) + maket ev (çok büyük olmasada mobilya okuyan öğrencilerle ortak bir ev yapacağız)

şuan araştırma aşamasındayız, homeplug sistem kurmayı düşünüyoruz.. Ayrıntılı bilgi edinince foruma fikir danışacağız zaten

bu sistemi yapman için 1 adet sim karta ,1 veya daha fazla gsm röle modülüne ihtiyacın var.

aynı tarzda bir proje düşünüyorum bende. ne durumdadır proje.

ben böyle bir elektronik kart tasarlıyorum arkadaşlar gsm modüllü ve interte database i olan güzel bişi bitmek üzere
sorularınız varsa yardımcı olayım

bende böyle birşey düşünüyorum takipteyim. şu kartıda merak ettim bende mylifese gibi?

Benim arkdşlarım bu projeyi bitirme tezi olarak yapmışlardı..Tam bir akıllı ev tasarımı garajdan tutun kapı, pencere ve panjur kontrolüne kadar tam bir akıllı ev tasarımıydı...Yapılabilir bir uygulama başarılar..

selam, benim bu tarz bir projem var, bir iki arkadaşla yapacağız, katılmak istersen mesaj atabilirsin..

elektronik(mikroişlemci) + yazılım (android bir cihaz kullanacağız + web tarafı olacak iletişime geçmek için) + mekanik (açıp kapatma işlemleri için) + maket ev (çok büyük olmasada mobilya okuyan öğrencilerle ortak bir ev yapacağız)

şuan araştırma aşamasındayız, homeplug sistem kurmayı düşünüyoruz.. Ayrıntılı bilgi edinince foruma fikir danışacağız zaten
merhabalar bu mesajı gördüğüm gibi siteye hemen üye oldum. projeniz ne aşamada acaba çok merak ettim. ben Marmara üniversitesi Mekatronik mühendisliğinde okuyorum ve kendimi geliştirmem için her türlü yardıma açığım

merhabalar bu mesajı gördüğüm gibi siteye hemen üye oldum. projeniz ne aşamada acaba çok merak ettim. ben Marmara üniversitesi Mekatronik mühendisliğinde okuyorum ve kendimi geliştirmem için her türlü yardıma açığım

merhaba, proje biraz değişti ve daha da endüstriyel bir hal aldı. Üniversitenin bazı birimlerinde kullanılan sistemleri uzaktan kontrol edeceğim. Sıcaklığa göre kazan sıcaklığını ayarlayacak, yada lambaları açıp kapatacak v.s. bu tarz birşey.. Şuan araştrma aşamasındayım, projeyi birz daha profesyonelleştirmek için çalışıyorum.. test devreleri için malzeme siparişi yaptık.. onlar 10 gün içinde gelecekmiş. Geldikten sonra elektronik testlerine başlarım..

yazılım konusunde ise bir android cihazı programlayacağım. şuan c# da yazdığım server ile javada yaptığım clienti iletişim haline soktum.. java yı android ortamına taşıyıp denemeleri öyle yapacağım ..

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri