cep telefonu kulaklık çıkış voltajı kaç volt?

tahir18

Üye
cep telefonu kulaklık çıkış voltajı kaç volt bilen var mı acaba?

cep telefonu kulaklık cıkış voltajıyla
aslında cok seyler yapılabilir...

kulaklık çikiş voltajı neden o kadar önemlıkı kulaklıktan DTMF sınyalı alınabılıyor DTMF voltajdan daha kullanışlı bence voltaja değılde dataya dıkkatınızı çekerım

Dtmf kullanarak devre yapacağım ama mt8870de entegresinden çıkış alamadım. Cep telefonunun kulaklık çıkış voltajı ile ilgisi varmıdır.

ölçü aletim olmadığı için şimdi kontrol edemiyorum voltajı ama internet üzerinde bulduğum bir kaç devreyi denedim entegrenin çıkışlarına led bağlayarak görmek için ama çalışmadı. Telefonun kulaklık çıkışındanda kaynaklanma olasılığıda olabilirmi. Radyo dinlerken çalışıyor ama. Birde kulaklıkta 4 tane kablo var bunların hangi ikisinden sinyal geliyor onuda tam bilmiyorum. Tüm kombinasyonları denedim yine yok.

Benim bildiğim kulaklık çıkışından voltaj çıkmaz sinyal çıkar.

Benim bildiğim kulaklık çıkışından voltaj çıkmaz sinyal çıkar.

Aynen ustam sinyal çıkar, telefondan basılan her tuş ikili frekans çıkarır mt8870 dekoderi ise gelen frekansı çozumleyerek BCD koduna çevirir telefondan 1 tuşuna basıldı ise 8870 çıkışına 0001 verir.

@turkuaz06 senin sorunun ise önce kulakliginin sağlamlığına bak ve 8870 entegresi nin bağlantılarını kontrol et osilator direnci ve diğer elemanlari kontrol et ayni şey benim basıma geldi
Kolay gelsin.

8870 elektronikte afedersınız eşşek gibi entegre kolay kolay hata vermez yeterkı bağlantılarını doğru yap tek dıkkat edeceğın yer kiristal yerınde olmalı sağlam olmalı data girişindekı drençlerde pdf te yazıldığı gıbı olmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri