cep telefonu ileuzaktan devre kontrolü - FİKİR

seco_

Paylaşımcı üye
Öerneğin elimizde 3310 var bunun içindeki titreşimi sağlayan motorun oldugu yere tr. takarak bir röle sürülür. fakat teli açmayacak. röle bir kere çektiğinde kapatsak dahi açık kalacak. kapatmak istediğimzde tekrar arayarak röleden enerji kesilecek. maliyet çok az 3310 Ve simkart. DTMF ile işimiz yok Piclede yok. yardım ederseniz sevinirim :)

:)röle açik veya kapalı olduğunu kuşlarmı haber verecek bu bahsettığın su depoları otomatık doldurmada olur kontor harcamadan depo boş olunca karşi taraf aranır dolmaya başlayınca arama durur bunuda sensorle yapmalısın depo dolunca çağrı atar motor susar:) bunu yaptığım için rahat yazıyorum :)

Bu iş nasıl olacak biraz açık anlatırmısın.

Mesala sondaj popasını çalıtırmak istiyorum.Onu da yapabilirmiyiz. Maliyeti ne kadar.

Bunun için hangi malzemeler gerekli.

Bunu impuls röle mantığıylamı çalıştıracağız?

Moderatör tarafında düzenlendi:
telefonun titreşim motoruna tr bağlanacak ve bu röleyi hareketlendirecek. ama sorun şu telefon susunca Röle tekrar durur ben bunu farklı bi iş olarak düşünmüştüm röleye bir kere enerji gelecek taaki birdaha enerji gelene kadar kapanmayacaktı. tekin126 Görüşümü çürüttü :)

:)merhaba kardeşim ben goruşunu çurutmedım senın bahsettığın olur röle bıdahakı aramaya kadar açık veya kapalı kalır o problem değıl o işi cm8870 entegresını incele bord ta deneme devresı kur dedığın gıbı çalışır sorun aradın açtımı kapattımı bu soru işaretı açmasını ısterken kapatmış veya kapatmak ısterken açmış olabılır devre çalışması için kesınlıkle telefonlar karşiliklı iletişim kurmalı :)
telefonun titreşim motoruna tr bağlanacak ve bu röleyi hareketlendirecek. ama sorun şu telefon susunca Röle tekrar durur ben bunu farklı bi iş olarak düşünmüştüm röleye bir kere enerji gelecek taaki birdaha enerji gelene kadar kapanmayacaktı. tekin126 Görüşümü çürüttü :)

ilk işim bi kullanılmayan telefon bulmak olucak :) Sonra denemelere başlamak lazım Cevabın için teşkkür ederim :) Yaş farkını görüncede gülümsedim :)

bu entegreyi bagladıgın devrenin yaması varmı

titreşim motoru demişsin hocam incelemedim ama titreşim açık olacak yani peki operatör mesajı gelir titrer operatör arar titrer yanlış numara olur hocam ... :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri