CEP TELEFONU İLE MOTOR KONTROLU

ikaz

Üye
selamın aleykum arkadaşlar cep telefonuyla uzaktan motor kontrolu yapmak istiyorum.cep telefonunun vibrasyon motoru 1,5 voltla çalışıyo fakat 1,5 voltluk röle bulamıyorum.eğer bulmuş olsam telefonu 1kez çaldırınca vibrasyon motorunun yerine bağlıyacağım 1,5 voltluk röle çekecek ve 220 v impus role kontaktoru devreye sokup motor devreye girecek.yine telefon aranıp 1 kez çaldırınca impus role kontaktoru devreden çıkartacak.kısacası bana ya 1,5voltluk bir röle veya 1,5 volt la kumanda edilerek 220 volt kontaktör çektirebilecek devre lazım farklı fikirleri olan arkadaşlar lütfen yardım etsın.

Transistörü tetikle. Onunla da röleyi tetikle. Herhangi bi transistör yeterli.

bu linki incele http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/elektronik/dosyalar/39/telefonlakontrol.pdf
selamın aleykum arkadaşlar cep telefonuyla uzaktan motor kontrolu yapmak istiyorum.cep telefonunun vibrasyon motoru 1,5 voltla çalışıyo fakat 1,5 voltluk röle bulamıyorum.eğer bulmuş olsam telefonu 1kez çaldırınca vibrasyon motorunun yerine bağlıyacağım 1,5 voltluk röle çekecek ve 220 v impus role kontaktoru devreye sokup motor devreye girecek.yine telefon aranıp 1 kez çaldırınca impus role kontaktoru devreden çıkartacak.kısacası bana ya 1,5voltluk bir röle veya 1,5 volt la kumanda edilerek 220 volt kontaktör çektirebilecek devre lazım farklı fikirleri olan arkadaşlar lütfen yardım etsın.

çok teşekkürler tekin 126 fakat bu benim için çok profosyonel ben sadece vibrasyon motoruna gelen 1,5 voltla röle çektirmek istiyorum.optokopler olur mu?1.5v cikis degeri optocoopleri surebilir mi.eger optocopler olursa ek bir transistor baglayarak ve ek bir besleme ile role cekebilirmi?

merhaba ben yukardakı linki verdım inceleyip araştırma yapman için bıraz incelersen sadece cm8870 entegresı kullanarak telefonla aç kapa yaptırabılırsın daha profosyonel istersen devrenın tamamını yapman lazım örnek şifre olacak bırkaç röle kontrol edecek dersen kendını gelıştırmek için ideal linkteki devre ha uğraşmam dersen hazır satılıyor bendede var web adresımı daha detaylandırmadım yakında orayada koyarım bence siz bu devreyı yaparsınız kolay gelsın

merhabalar, başka konularda paylaşım yapmıştım * 1,5v pil voltajını 5 v çıkartan devre var joule thief arat. Zaten tek başına 1 pil ile optocuplor tetikleyemezsin, led yakamazsın. Sana tavsiyem bu devreyi yap ister 5v röle ister opto kullan kolay gelsin sıkışınca sor.
Ek: Bir de bu projeye göz atın ledi çıkarıp veya lede paralel motor bağlayabilirsin. http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/elektronik/12.htm

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri