Cek valf sorunu

çekvalf yerıne saglam bir vana koysanız işinizi görür diye düşünüyorum
olur kardeşim pompa çalıştırılınca vananın başında sen beklersin değil mi? bir bak bakalım araştır çekvalf ne işe yarar diye

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Benzer bir çek valf sorunu da bizim binanın hidrofor Şebeke dönüşünde var. Su seviyesi düşük olduğunda suyu kaçırıyor ve hidrofor daha sık devreye giriyor. Uygun bir zamanda temizlenmesi gerekiyor. Sizin hava yapma durumu için ikinci bir çek valf sızıntı ve hava yapmayı geciktirebilir. Ya da ayrı bir rezerv genleşme tankı ile hava yapan kısma takviye yaptırılabilir belki!?

Bildirim gelmediğinden cevap giremedim çok özür dilerim. Boruda çürümeye bağlı delik varmış 1 milim ya var ya yok. Kaynakla kapattım sorun çözüldü . Tuhaf tuhaf arızalar beni buluyor bu günlerde

olur kardeşim pompa çalıştırılınca vananın başında sen beklersin değil mi? bir bak bakalım araştır çekvalf ne işe yarar diye
ben gayet iyi biliyorum çekvalfin ne oldugunu.
artık sistemler otomatik çalışıyor siz başında bekliyorsanız bilemem.

ben gayet iyi biliyorum çekvalfin ne oldugunu.
artık sistemler otomatik çalışıyor siz başında bekliyorsanız bilemem.
Çek valfin dışında bir secenek yok malesef .pompa Su seviyesinin altında olursa çek valfe gerek kalmıyor ama işte durumumuz yoktu yaptiramadik öyle

çekvalfin ne işe yaradığını bilen birinin vana tavsiye etmesi ne kadar mantıklı acaba?
Keşke soruyu anlamış olsaydınız...
soruyu soran arkadaş çekvalflerden sıkıtı yaşıyor ve çekvalf dısında bir önerisi olan varmı diye soruyor
ama sizin bu çok bilmiş tavırlarınız çok yanlış.
size engin bilgilerinizle hayırlı günler diliyorum
Çek valfin dışında bir secenek yok malesef .pompa Su seviyesinin altında olursa çek valfe gerek kalmıyor ama işte durumumuz yoktu yaptiramadik öyle
Siz bilirsiniz.
Allah kolaylık versin.

Keşke soruyu anlamış olsaydınız...
soruyu soran arkadaş çekvalflerden sıkıtı yaşıyor ve çekvalf dısında bir önerisi olan varmı diye soruyor
ama sizin bu çok bilmiş tavırlarınız çok yanlış.
size engin bilgilerinizle hayırlı günler diliyorum

Siz bilirsiniz.
Allah kolaylık versin.
Bu neyin çabası neyin kavgası ? Sizden muhtemelen yaşça büyük birisine çok bilmiş demek çok ayıp! Diğer taraftan usta haklı ve size düşen yanılmışım, mesguldum falan filandim deyip özür dilemek ! Aktuatorlu vana ile cekvalfin ne alakası var ? Nasıl otomatik birşeyler yapıyorsunuz çok merak ettim gerçekten...

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri