Cek valf sorunu

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle başlığı doğru yeremi açtım bilmiyorum. Yanlış yerdeyse
By lent el atarsan çok sevinirim :)

Sirkülasyon pompamiz emme basma değil 5 metre derinlikte bulunan 30 tonluk depodan suyu alıp 20 metre yükseğe basma yapıyoruz. Sorun şu ki suyumuz kireçli . Depo içerisindeki borunun ucunda 4 inch pirinç yaylı çek valf var. Kirecten dolayı 10 günde bir kaçırıyor ve hava yapıyor . Çek valf dışında varmıdır önerisi olan ? Yardımcı olur ve tecrübelerinizi aktarirsaniz çok sevinirim . Selamlar ...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
usta be pirincin kireç tutmaması lazım gelmez mi? bir de ısı yoksa kireç nasıl oraya yapışıyor. galiba sesli düşündüm istemeden.

usta be pirincin kireç tutmaması lazım gelmez mi? bir de ısı yoksa kireç nasıl oraya yapışıyor. galiba sesli düşündüm istemeden.
Kireç tutuyor abi çek valfler
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle başlığı doğru yeremi açtım bilmiyorum. Yanlış yerdeyse
By lent el atarsan çok sevinirim :)

Sirkülasyon pompamiz emme basma değil 5 metre derinlikte bulunan 30 tonluk depodan suyu alıp 20 metre yükseğe basma yapıyoruz. Sorun şu ki suyumuz kireçli . Depo içerisindeki borunun ucunda 4 inch pirinç yaylı çek valf var. Kirecten dolayı 10 günde bir kaçırıyor ve hava yapıyor . Çek valf dışında varmıdır önerisi olan ? Yardımcı olur ve tecrübelerinizi aktarirsaniz çok sevinirim . Selamlar ...
https://www.havuzadair.com/seffaf-pvc-yayli-cekvalf-pmu334 böyle birşey işinizi görmez mi bunun dışı plastik ve şeffaf kirlenince hemen temizleyerek sorunu çözebilirsiniz

Depo kapagını acık tutun, bir mıktar hava alsın. Aynısı benım basıma geldı, yer altındakı beton depoya su basan pompanın sevıye kontrol elektrodları kımyasal (kırec benzeri ) kaplandıgından ıletkenlık yapamıyordu.

Merhaba. Emme ucunda çekvalf olmadan santrifüj pompalar içindeki su geri (doldurma haznesinden doldurulmuş olan) boşalacağından yukarıya suyu basamazlar, sn. vecivicivokke. Kireçlenmeyle su kaçırma sıkıntısına karşı plastik çekvalf tiplerini araştırıp (sn. elektrikçicüneyt'in önerdiği) onlarla bu pompayı çalıştırmaya çalışın. Kolay gelsin.

Yorumlar için teşekkürler. Kireç tuttugunu düşündüğüm yer kapaktaki conta . Yay li bir kapağı var . Acaba diyorum yaymı zayif geliyor ? Yay basilarini seçebiliyor muyuz ?

Kireç tutuyor abi çek valfler

https://www.havuzadair.com/seffaf-pvc-yayli-cekvalf-pmu334 böyle birşey işinizi görmez mi bunun dışı plastik ve şeffaf kirlenince hemen temizleyerek sorunu çözebilirsiniz
Bu çok farklıymış iç yapısında ne var usta biliyirmusun ?

Boru ucuna takılan yaylı cekvalf sanırım sizinki.

Çalpara tipi de deneyebilirsiniz. Cok çözüm olurmu bilemedim her türlü kireç birikecektir ama başka ne yapılabilir düşünmek lazım.

Boru ucuna takılan yaylı cekvalf sanırım sizinki.

Çalpara tipi de deneyebilirsiniz. Cok çözüm olurmu bilemedim her türlü kireç birikecektir ama başka ne yapılabilir düşünmek lazım.
Eski klasik tip, dokumden yapilan, iki parçalı, üzerine ağırlık metal civatakanmis bildiğimiz lastik montajlı,klepe tabir edilen malzeme. Şu pompasi, sulama boruları satılan hırdavat ilayda bulunur.

işe yarar mı bilemem, yerel belediyenin suyu çok kireçliydi, o yüzden çamaşır makinem ve termosifon çöp oldu. manyetik kireç tutucu araştırdım piyasada satılanlar epey pahalı geldi. ben de harddiskten çıkma 2 adet mıknatısı Şebeke girişine bağladım. değişen termosifon 5 yıl sonra çöp oldu, çamaşır makinesi hala çalışıyor.belki gereksiz bir bilgi ama denemeye değer bence.
not: kireçli suyun kirecini yok etmiyor, sadece molekül yapısını değiştiriyor. normalde sivri ve keskin olan kireç moleküllerinin formunu değiştirip yapışmamasını sağlıyor.

çekvalf yerıne saglam bir vana koysanız işinizi görür diye düşünüyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri