CD den güneş paneli

FakeAdmin

Üye
Merhaba yaşım biraz küçük olduğum için bilgi konusunda sıkıntılar yaşıyorum.
İnternette cd ve ledler ile güneş paneli yapılabildiğini gördüm. Ancak voltajı dengesiz ve amperinin çok az olduğunu gördüm. Bu durumda hem amperi denememeli hem de voltajı stabil bir duruma getirmeliyim. Çünkü Bu sistemle 5v 1.5a gerektiren bir telefonu şarj etmek istiyorum.
Bana yardım ederseniz çok makbule geçer.
Merhaba yaşım biraz küçük olduğum için bilgi konusunda sıkıntılar yaşıyorum.
İnternette cd ve ledler ile güneş paneli yapılabildiğini gördüm. Ancak voltajı dengesiz ve amperinin çok az olduğunu gördüm. Bu durumda hem amperi denememeli hem de voltajı stabil bir duruma getirmeliyim. Çünkü Bu sistemle 5v 1.5a gerektiren bir telefonu şarj etmek istiyorum.
Bana yardım ederseniz çok makbule geçer.
Telefonun oto düzeltmesi sonucu amperi denememeli yazmışım o amperi dengelemeli olması lazım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Öncelikle merhaba. Amperi dengelemesi konusunda bir fikrim yok ama voltaj dengelemesi açısından regülatör kullanabilirsiniz. Bir de sorun şu ki, bunların amperleri çok az. Yani 3-4 tane gerekebilir bundan. Böyle olunca regülatör ile voltajı indirirsiniz ve sabitlersiniz ama akşam üstü voltaj düşer (veya hava bulutluysa) ve bir sorun olur. Daha deneyimli üyeler yardım edeceklerdir. Sorun olursa çekinme.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri