CCTV sistemleri hakkında dokümanlar

arkadaşlar bir sorum olacaktı. 20 kameralı bir sistem için nasıl bir dvr cihazı (marka ismi verirseniz miyi olur.)önerirsiniz. gördüğüm kadarıyla en fazla 16 kanallı cihazlar mevcut bulunmakta. Piyasada 20 veya 32 kanallı cihazlar mevcut mu? yoksa bunun için 16+4 iki adet cihaz mı almam gerekir eğer almam gerekiyorsa bu iki cihazı merkeze bağlarken birleştirmek için ayrı bir cihaza ihtiyacım var mı? Teşekkürler.

merhaba arkadaslar benım bı problemım var bır ısyerıne 3 adet gece görüşlü kamera taktım 1 adet de box kamera taktım. bılgısayara da 100 fps lık bır dvr kayıt kartı kullandım soyle bır problemım var goruntu hareketlı nesnelerde tıtreme(cızgı cızgı)ve karıncalaşma oluşuor.
kullandıgım adaptor 12V 10A(adaptoru denedım ve problem adaptorde değil.) 2 kamera goruntusunde hıç bir problem yok ama 3.kameranın bnc sını takınca dedıgım arıza oluşuyor. bnclerı tekrar bastan yaptım bnclerde sağlam.kameralarda hiç bir problem yok denedim. benim aklıma topraktan kaynaklanan sorun geldi ama oda değil.yardımlarınız için şimdiden teşekkurler

bilgisayardan kaynaklanan bir sorunmus arkadaslar eğer sızınde basınıza gelırse aklınızda bulunsun... :)

arkadaslar ben kablosuz ve canak antenle goruntu aktarimi konusuyla ilgileniyorum.yani soyle ozetleyeyim konuyu.bir santiye var ve bu santiyenin 25-30 km uzaginda bir noktada ofis var.Santiyede kurulu hazir bir sistem var ve buradaki goruntuyu 25-30 km uzaga tasimak istiyorum.Bununla ilgili bir bilginiz var mi ve marka model verebilir misiniz?Tesekkurler simdiden

kardeşim hiç tavsiye etmem LNB ile görüntü transferi yapmanı;

1.En ufak kötü bir hava şartlarında görüntü kaybı yasarsın,
2.Sürekli arıza çıkar
3.Bu şekilde net görüntü alamazsın hele ki 25-30 km'den...

Benim sana tavsiyem ya fiber optih hat çekeceksin.. yada kamera görüntüleri orada kalacak,internet ağı üzerinde aktarım yapacaksın...

en basit ve en kafa ağrıtmayanı internet üzerinden çalışan sistemler bence.

Hava şartlarından asla etkilenmeyen Reciever transmieter sistemler mevcut ...Fiyatlar oldukça pahalı son zamanda bu konuda bir araştırma yaptım..ABD üretimi...50 km ye kadar hiçbir sıkıntı olmayan sistemler olduğunu söylediler...Takım halinde 20.000 dolar dediler...bence Bu sistemler muhtemel askeri platformlarda kullanılabilir...Şahısların kullanması biraz zor...Dediğiniz gibi çok ucuz çin malı olanlar bu konuda bizi yeterince tatmin etmiyor olabilir...Ama bu konuda Çalışmaları devam eden TÜRK malı olan sistemler de var...bilginize .

slm arkadaşlar ben elektronik teknisyeniyim uzmanlık dalım güvenlik sistemleridir montaj dahil her konuda yardımcı olabilirim

selamlar
gürcan arkadaşında dedigi gibi mini link sistemiyle taşıman çok çok pahalıya gelir istersen de yapa bilirsin tabi keyif senin ama ıp kamerayla yapsan daha iyi olur. ben yine de çanak sistemiyle taşıyacam diyorsan bu link e bak CPG Telekomunikasyon İletişim Sistemleri A.Ş. iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri