CCTV Sistemleri Hakkında

Bekler55

Üye
Selamin Aleyküm diyerek baslamak istiyorum

Degerli arkadaslar su anda bir bilgisayar firmasi kurma asamasindayim hatta ve hatta sayili günlerim kaldi acilisimi yapmaya
teknik anlam ve ikinci el üzerine calismayi planliyorum
fakat bulundugum bölgede türk olarak kamera sistemleri ile ugrasan hic bir firma yada kisi mevcut degil (6 senedir yurt disinda yasam mücadelesi vermekteyim), haliyle bilgisayarciyim diye tanittimda kendimi güvenlik kamera sistemlerinden anliyormusunuz gibi sorularla cok karsilastigimdan bu gün karar verdim bu isi basarmaya.
haliyle site icerigine de bu arayislarimla kayit olma firsatini ve geregini duydum inceledikden sonra

nasil baslamam gerektigini tam anlamiyla bilmiyorum okuyorum arastiriyorum sadece
uykuda tutmuyor cünki ögrenmem gerekiyor!
bana tavsiyelerinizle yada nasil baslamam gerektige dair bilgiler verebilirseniz inanin cok memnun olurum, su anda hatta bir türk marketinden teklif aldim bunu muhakkak basarmam gerekiyor baska imkanim yok
kisacasi acil degerli yardimlariniza ihtiyacim söz konusu

simdiden herkeze gönülden tesekkür ediyorum
sevgilerle

Sn. Bekler55,

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz.

CCTV sistemlerinin yani kamera sistemlerinin temel elemanları;

* Kamera,
* DVR Cihazı ya DVR kartı: Benim görüşüm her zaman öncelikli olarak DVR cihazı tercih edilmelidir. Çok çok zorda kalındığında DVR kartı kullanılmalıdır. Aralarındaki fark ise; DVR cihazı kendi başına çalışabilen, kayıt yapabilen ve internetten erişime izin veren bir cihazdır. Kendi işletim sistemi olduğu için hızlıdır. DVR kartı kullanmak için ise bir PC ve DVR kartının yazılımına ihtiyacınız vardır. Hız ve kalite açısından aralarında azımsanamayacak kadar fark vardır. Tabii ki işlevseldir ama yukarıda da söylediğim gibi DVR cihazı her zaman öncelikli olmalıdır. Şöyle bir durum da var; aralarında fiyat olarak da fark vardır. ( DVR cihazı, DVR kartından daha pahalıdır.)
* Adaptör: Eğer kameralarınızın gece görüş özelliği varsa adaptörden çekeceği akım daha fazla olacağı için seçim yaparken infrared ledler devreye girdiği zaman ki akım değerleri dikkate alınmalıdır.
* Kablo seçimi: Genellikle kullanılan kablolar CCTV, RG6-U6 ve RG11-U6 kablo tipleridir. Aralarındaki farklar aslında maksimum güç transferi yasasına dayanmaktadır. Ayrıntılar için forumda bir çok konu bulabilirsiniz. Örneğin; https://www.kontrolkalemi.com/forum...57-cctv-kamera-kablolari-cok-kac-metrede.html

Yaşadığınız problemleri forumumuzda yazmaktan hiç bir zaman çekinmeyiniz. Üyelerimiz her zaman ellerinden gelen yardımı yapacaklardır.

Yeni firmanız hayırlı olsun. Allah hayırlı kazançlar nasip etsin.

Saygılarımla,

Sn. Etuzuner

Gönülden Tesekkür ediyorum bilgileriniz ve paylasimlariniz icin,
Emeginize Yüreginize Saglik
Allah yar ve yardimcimiz olsun
Selamlar sevgiler..

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye