cctv kamera kabloları en çok kaç metrede verimliliğini yitirir?

alptekin65

Üye
ARKADAŞLAR YAPTIĞIM BİR DENEMEDE BİLGİSAYAR KAMERASI 9 M KADAR VERİMLİ FAKAT, AŞTIĞINIZ ZAMAN GÖRÜNTÜ YOK OLUYOR....
fakat CCTV kamera kabloları kaç metreye kadar kalitesini koruyabilir?
saygılarımla

ben 16o metreye kadar kullandığım oldu.9 metreden sonra çalışmıyorsa kabloda sıkıntı var demektir.kamera yanyndan beslemek
şartıyla rgu-6 tv kablosuda kullanabilirsin

Cctv Kablosunda da Mesafe sorunu var 2x1 cctv kablosu ile ortalama 100 mt kadar gidiyor ben yaklaşık 75 mt çektim sorunsuz çalıştı tabi mesafe geçince rg6u genellikle uydu sisteminde kullanılan kablo ile kamera adaptörü yanında beslemek şartı ile 100 mt de geçtim sorunsuz çalışdı ama uzak masafelerde balun sistemini tavsiye ederim sorunsuz çalışıyor cat 5 veya cat 6 internet kablosu ile tek kablo üzerinden 1 kaç kamera görüntüsünü aktara biliyorsun ayrıca uzak masafede sinyal kaybı olmadan çalıştıra biliyorsun...

308 metre rg6-u6 yer altından cekdıgım kabloda ve 100 metrelık 2*0.75 kabloda bı sıkıntı yasamadım .. bılgıne..

arkadaşlar kablo aliminyum ise ve kesiti azsa max 30 mt bakır+aliminyum ise 50 mt som bakır ise 80 mt daha fazlası yalan...

eğer yinede çekili hatta sorun yaşıyor iseniz tayamacctv de video sinyal güçlendiriciler var işinizi çözer...

selam arkadaşlar speed dome kamera klavyedeki joistiği çevirince sürekli ddönüyor

Son düzenleme:
ARKADAŞLAR YAPTIĞIM BİR DENEMEDE BİLGİSAYAR KAMERASI 9 M KADAR VERİMLİ FAKAT, AŞTIĞINIZ ZAMAN GÖRÜNTÜ YOK OLUYOR....
fakat CCTV kamera kabloları kaç metreye kadar kalitesini koruyabilir?
saygılarımla[/QUOTE 4+1 cctv kablosu maksimum 300m rg6 u4 (anten)maksimum 600m rg11 (anten)maksimum 1200m

arkadaşlar çok sağolun bilgileriniz işime yaradı
saygılarımla

kablonun kalitesine göre değişir. sinyal taşısa bile elektrikte sorun olabilir. gece görüe geçince kamera görüntü vermeyebilir. rg6 u6 kablo 650 mt de sorunsuz çalışıyor.

benim tavsiyem 70 mt ye kadar yakım mesafelerde RG59, 500 MT. ye kadar RG6 , 1000 MT. YE KADAR RG 11 KULLANMANIZ...

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri