cctv görüntüsü harmonikten dolayı kötü

muso

Üye
cctv görüntüsü harmonikten dolayı kötü filitre devresi arıyorum.bu konuda tecrübelerınızı ve cozumlerınızı beklıyorum.sımdıden ılgılenen arkadaslara tesekkurler

özellikle - kameraların adaptörlerini ( beslemelerini ) aynı fazdan almanı tavsiye ederim.
Birde - kameraları besleyen adaptörün - kaliteli - Şebeke parazitlerinden etkilenmeyen SMPS devreli olursa ?
sorun gidebilir.
Kamera sistemlerindeki en büyük harmonik kaynağı .. kalitesiz ve ayrı fazlardan beslenen güç kaynaklarından
gelen harmoniklerdir.

Merhaba;
Geçmiş zamanlarda işletmemdeki cctv sisteminde kısmende olsa bende aynı sorunla karşılaşmıştım ve kameraları besleyen güç kaynagından şüpelenip açtıgımda dogrultmayı saglayan kondansatörlerden birinin deforme oldugunu gördüm,degiştirdigimde net bir sonuca ulaştım.
Saygılarımla.

kameranın beslemesı ac butun kameraların beslemesıde ortak ac volt.harmonık sorunu kameralar ac 12 voltta calısıyolar.haromık kesıcı fılıtre lazım bana daha once boyle bır sorunlakarsılasmıs arkadasların cevaplarını beklıyorum cevapveren arkadaslarada cok tesekkeur ederım

arkadasım ups den besle ve kamera besleme kablolarını blendejlı kullan piyasadakı en iyi kablo lapp kablo

Arkadaş,eskiden benim benzer bir sorunum olmuştu.bütün kameralara tek bir adaptör kullanıyordum.Her kameraya ayrı,ayrı adaptör kullanmaya başladım sorun ile bir daha karşılaşmadım.Eğer senin sorunlu yerde tek adaptör varsa denemeni tavsiye ederim.

Bide benim bi sorunum olmuştu bir zamanlar. halende çözmüş değilim zaten adamlarda alıştı artık . 450 watt smps güç kaynağından çalıştırdım 16 kamerayı dvr karta girdim. Bilgisayarın (s) video çıkışından plazmaya verdim. Bilgisayar ekranında görüntü bozuk plazmadada bozuk ama 37 ekran bi tv nin skartından girdiğim zaman ayna gibi bir görüntü oluşuyor daha önce böle bişi başına gelen varmı yada bilen

muso ' Alıntı:
kameranın beslemesı ac butun kameraların beslemesıde ortak ac volt.harmonık sorunu kameralar ac 12 voltta calısıyolar.
Bine yakın kamera taktım ve sattım... şimdiye kadar ??
Kameraların yüzde seksen i ; 12 V. DC ile - yüzde 20 si de..
220 V. AC ile çalışıyorlardı !!
İlk defa 12 V. AC kamera duyuyorum ?? Bi yanlışlık olmasın ??

Ahir ' Alıntı:
muso ' Alıntı:
kameranın beslemesı ac butun kameraların beslemesıde ortak ac volt.harmonık sorunu kameralar ac 12 voltta calısıyolar.
Bine yakın kamera taktım ve sattım... şimdiye kadar ??
Kameraların yüzde seksen i ; 12 V. DC ile - yüzde 20 si de..
220 V. AC ile çalışıyorlardı !!
İlk defa 12 V. AC kamera duyuyorum ?? Bi yanlışlık olmasın ??

arkadasım hıc bır yalnıs yok.ac beslemelı kamera da var .yalnıslık yok.belkı 1001 de ac satarsın :)

Sn.mtemel20 ,plazma denemedim.Fakat bilgisayar ekranında bozuk olana rasladım.Kartı değiştirmek gerekiyor.Uyumsuzluk olabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri