Cb mobil anten hk.

Demiras

Üye
Dostlar selam
aranızda ilgilenen var mı bilemiyorum, cb telsizim var ve mobil anten yapmaya çalışıyorum.
Ancak mobil antenlerde kullanılan ince çelik çubuğu bulmakta zorlanıyorum.
Bunun yerine alüminyum çubuk kullansak artıları ve eksileri ne olur?
deneyen var mı veya daha önce böyle bir anten yapan varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi.?
Teşekkürler.

Dostlar selam
aranızda ilgilenen var mı bilemiyorum, cb telsizim var ve mobil anten yapmaya çalışıyorum.
Ancak mobil antenlerde kullanılan ince çelik çubuğu bulmakta zorlanıyorum.
Bunun yerine alüminyum çubuk kullansak artıları ve eksileri ne olur?
deneyen var mı veya daha önce böyle bir anten yapan varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi.?
Teşekkürler.
biraz detay?

Selamlar genel olarak resimdeki gibi gözüken uçları alt kapalı kısımda bulunan bobinleri hallettim gibi,
araç antenlerinde çelik kullanılırken sabit telsiz antenlerinde alüminyum parça kullanıyorlar.

Ekli dosyalar

• SAM_1013.JPG
    SAM_1013.JPG
    239.5 KB · Görüntüleme: 14
Yabancı diliniz varsa, nette aratınız derim. Sabitleme parçası sonuçta yalıtılmış olduğundan hangi malzemeden olduğu çok etkilemeyecektir. Aklımda kalan yerli site tek antrak.org.tr, yine manyetik özellikte araç kaputu veya tavana kolayca takılıp çıkarılabilen taban öneririm. Kolay gelsin.

Selamlar genel olarak resimdeki gibi gözüken uçları alt kapalı kısımda bulunan bobinleri hallettim gibi,
araç antenlerinde çelik kullanılırken sabit telsiz antenlerinde alüminyum parça kullanıyorlar.
araç anteninde çelik tel tercih edilmesi tamamen kişisel tercih bence. malum hareketli ortamda esneyebildiği için anten gövdesine fazla yük bindirmeyecektir.
resimdeki antenleri kendiniz mi yaptınız sıfırdan?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri