CATA CT-2577 Arızası

Kolay gelsin herkese, geçen günlerde CATA markasının ct 2577 adlı smps trafosunu aldım. İlk başta çalışmadı. Bana kargoyla yollayan adam test ettiğini ve çalıştığını söyledi. Geldiğinde sigortasının çalışmadığı farkettim. Yerine elimdeki 0.5 amperlik sigortayı taktım zaten hemen akım çekmeyecektim daha sonra 5 amperlik takarım diye düşündüm. Bağladım ve prize yaktıktan sonra resimde gözüken entegre patladı. Transistörler sağlam gözüküyor. Bunun patlama sebebi neden olabilir ve bu entegrenin modelini nasıl öğrenebilirim?
IMG_20210317_145134.jpg

Şema veya aynısı lazım. Başka sorunlu elemanlariniz da var. Bol emek ve zaman lazım.

Şema veya aynısı lazım. Başka sorunlu elemanlariniz da var. Bol emek ve zaman lazım.
Başka sorunlu eleman ne olabilir hocam? Gözle görülür bu entegre gibi bir parça göremedim. Transistörler de arıza gözükmüyor. Bu parça tam olarak ne oluyor?

Göz yetmez ölçüm yapmalısınız, ne olduğunu bilsem direk söylerdim. Uzman degilseniz çok paraya mal olabilir ve saç baş yoldurur ya da direk çöp.

Kolay gelsin herkese, geçen günlerde CATA markasının ct 2577 adlı smps trafosunu aldım. İlk başta çalışmadı. Bana kargoyla yollayan adam test ettiğini ve çalıştığını söyledi. Geldiğinde sigortasının çalışmadığı farkettim. Yerine elimdeki 0.5 amperlik sigortayı taktım zaten hemen akım çekmeyecektim daha sonra 5 amperlik takarım diye düşündüm. Bağladım ve prize yaktıktan sonra resimde gözüken entegre patladı. Transistörler sağlam gözüküyor. Bunun patlama sebebi neden olabilir ve bu entegrenin modelini nasıl öğrenebilirim?
Ekli dosyayı görüntüle 72740
tam olarak entegre nerde konumlu pwm entegresi sanırım ki o zaman en kestirmeden modelini bulmak için + gnd ve out bacaklarını tespit etmek lazım sonra muadili bulmak kolay olur

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri