Cat6 kullanılmayan damardan 12v tasıma YARDIM

mumco

Üye
merhaba;

60metrelik bir ethertnet hattımız var. Bu hat switch ile bilgisayara baglı.

Yapılmak istenen ethernet kablosunda kullanılmayan kahvebeyaz-kahve kablolarını keserek bu damarlara 12v baglamak ve 60metre uzaktakı roleyi kontrol etmek.

Bu durumda;
1- Enerji kaybı nekadar olur ve roleyi calıstırmaya yeterlı olurmu?
2- Ethernet hattına bu seklde baglantı yaptıgımda bilgisayarn ag baglantısında bir problem olusurmu?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu şekilde yapılan bağlantılr var adı "PoE" yani ethernet üzerinden güç. Tabi sizin kullanmak istediğin mesafede değil ama araştırmaya değer, Kullandığınız kablo kaliteli ve yaptığınız bağlantılar sağlam,temiz ise kayıp çok olmaz, kolay gelsin.

Cat6A UTP LZSH kullanirsan 60 metrede hic sorun yasamazsin.. 120 metreye kadar sorun yasamadim..

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

1. Roleyi gayet kolay cektirebilirsin.
2. Ag baglantilarinda herhangi bir sorun olmaz, tabi switchin poe degilse. Saniyorum degil. Poe olsaydi hattaki gerilimler cakisip switchini yakabilirdi.

Sent from my GT-N7000 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

8 kablonun 4 ünü yani 1,2,3,6.sıradaki kabloları kullanırsan 100mbit lik bağlantı kurabilir kalan 4 kablo ilede diğer işlemi yaptırabilirsiniz.

Tum arkadaslara tesekkur ederim.

kullanıcan güç devresiniAC besle rölenin yanında DC ye çevir hat kaybından dolayı voltaj düşümüne bi derece engel olursun

selamlar,
sizin anlattığınız uygulamayı biz devamlı yapıyoruz.
sorun çıkmıyor.

Merhaba,
80 metre Cat6 üzerinden 24 Volt taşımada bir problem olur mu?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri