Cat6 Kablo yenileme

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba, 1 tane cat 6 kablo var 18lik boru içerisinde. bunun içine 2. kabloyu çekebilir miyim?
Teşekkürler,

Merhaba, 1 tane cat 6 kablo var 18lik boru içerisinde. bunun içine 2. kabloyu çekebilir miyim?
Teşekkürler,
Cat6 kablo çapı yaklaşık 6,3mm yani 10mm2 nya dan biraz(3mm) büyük 2 adet 10mm2 nya kablo için 21'lik boru önerilir.
Kullandiğiniz cat6 kablo kaltesine göre ve mesafeye göre değişir. 18lik boru bu iş için Limitde bir değer.

Kablo çekerken kesinlikle deterjan veya içeriğini bilmediğiniz sıvı sabun kullanmayın. En ideali su ve arap sabunudur. Arap sabunu potasyum hidroksitten imal edilir ph dengeleyici ve kablo izolesine zarar vermeyen bir maddedir.

Son düzenleme:
Ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ama ben kablonun dış korumasını komple soyarak kanaldan ikinci bir kablo olarak geçirdim. Sinyali bozacak bir durum olmadı. Bir sorun yaşamadım şimdiye kadar

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle aranıza yeni katıldım. Ufak bir sorunum var. Yeni taşındığım sıfır dairede hemen hemen her odada data prizleri var. Bu prizlere daire içindeki sigorta ve kablo kutusundan cat6 kablo çekilmiş ve cat 6 kablonun iki teli telefon için bağlanmış geri kalanı data hattı için. Ben bu bağlantıları telefon kullanmadığım için cat6 ya ayırdım ve 1.0 Gbps hıza çıkardım. Zira önceki bağlantı şeklinden dolayı 100 mbps hız alabiliyordum. Lakin odalardan birisi, özellikle çalışma odası olarak kullanacağım odada ne yaptıysam 1.0 gbps hıza çıkamadım. Her iki tarafında ucunu defalarca söküp yeniden çaktım ama kablo test cihazında 8. led yanmıyor. Görünen o ki kahverengi kabloda kopukluk var. Bu odada ufak çaplı bir home network oluşturacağım ve nas sunucularımı kullanacağım için gigabit hız benim için önemli. Diğer odalardaki data prizlerine gigabit bağlanmam gerekiyor. Sorum şu, bu mevcut cat 6 kabloyu yeni bir kablo ile değiştirmek için mevcut kabloyu klavuz olarak kullandırıp yeniletebilir miyim? Borular çok geniş değil, mevcut kabloyu çekmek istediğimde çok zor oynadığını hissediyorum. Bu konuda yorum ve önerilerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim
1mbit kablo kesiti ile alakali..eger sizin sisteminizde POE ye gerek yoksa..size 1-2-3-6 nolu kablolar yeterlidir..yani 8 nolu kablo olmasa da olur.

1mbit kablo kesiti ile alakali..eger sizin sisteminizde POE ye gerek yoksa..size 1-2-3-6 nolu kablolar yeterlidir..yani 8 nolu kablo olmasa da olur.
tüm kablolar çakılıyken bile 100 mbps üstüne çıkmadı. 1-2-3-6 nolu kabloları çaktığınızda 1000 mbps yani 1gbps hız alabileceğimi mi iletiyorsunuz?

ethernet kablolari data icin sadece :1-2-3-6 ..olmak uzere 4 kablo kullanilir...1 ve 2:TX..3-6:RX...
diger kablolar POE icin kullanilir..yani siz 1-2-3-6 nolu uclari dogru yaptiysaniz..sistem calisir..olmazsa Whatsup tan arayin beni..size anlatayim
tüm kablolar çakılıyken bile 100 mbps üstüne çıkmadı. 1-2-3-6 nolu kabloları çaktığınızda 1000 mbps yani 1gbps hız alabileceğimi mi iletiyorsunuz?
kablo turu nedir : CAT-5..CAT-6... CAT-7
CAT-5 kablo kesiti az oldugu icin max..100metrede 100 mBIT veri akisi saglar.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri