cat5 ten elektrik gönderme

uye46

Üye
arkadaşlar merak ettiğim bir konu war kameralara elektriği cat5 kablodan göndersem problem olurmu deneyen warmı aranızda elektriği taşırmı acaba?yaptığım sistemlerde uzun metrajlı olduğu için artık balun kullanıyorum elektriğide cat5 le dağıtmayı planlıyorum sizce nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşım cat 5 den kablo üzerinden dc votlaj gitmiyor ben bunu tel santral panosunda farkettim ama ac gidermi bilemem gitse bile senin ocat 5 kablo üzerinden gececek olan akım onemlı o akıma dayanabilecekmi bence elinde bir top kblo tyani 100 metre lik acmadan bir ucundan 220 ac ver bakalım diğer şucundan olçüm yapasbilecekmisin

arkadaşım cat 5 den kablo üzerinden dc votlaj gitmiyor ben bunu tel santral panosunda farkettim ama ac gidermi bilemem gitse bile senin ocat 5 kablo üzerinden gececek olan akım onemlı o akıma dayanabilecekmi bence elinde bir top kblo tyani 100 metre lik acmadan bir ucundan 220 ac ver bakalım diğer şucundan olçüm yapasbilecekmisin

cat5 ten dc akım digiyor neden gitmesinki?
kameralara giden akım 12v dc ve en fazla giden 15 amper biraz sonra denicem bakalım ne olacak 305 metrede kayıp ne kadar olacak çok merak ediyorum

Son düzenleme:
cat 5 kablo çok ince tellerden yapılıyor 15 ampere dayanacağını pek sanmıyorum ama eğer illa deneme yapacaksanız kısa bir kablo üzerinde deneme yapın 100 metrelik cat5 kabloyu heba etmeyin.

cat 5 kablo çok ince tellerden yapılıyor 15 ampere dayanacağını pek sanmıyorum ama eğer illa deneme yapacaksanız kısa bir kablo üzerinde deneme yapın 100 metrelik cat5 kabloyu heba etmeyin.

tek kamera için 20 metrede deneme yaptım şimdi kayıp %0 fakat görüntü ve gücü aynı kabloda denemeyi unuttum acaba görüntüde parazit yaparmı onu merak ediyorum 4 akemranın elektriğini taşısam ortalama 5 amper falan yapar onuda kaldırır sanırım?:confused:

Arkadasim sana tavsiyem, eger 220 volt tasiyacak isen sakin yapma, Bu isi bizzat bizim tembel teknisyenler sayesinde cozduk ve gorduk, ilk 1 hafta cok iyi calisti, Daha sonra sebepsiz yandi, eridi. AMa bir kac noktada bizde o anda acil problemi cozmek icin elektrik kablosu olarak cat5 kullandik, kisa metrajlarda calisti, 5-10 metre,
eger 12 volt dc gonderecek isen ve uzun bir mesafe ise, video kalitesinde bozuklular goreceksin, yine tavsiye etmem,

Selamlar,

Arkadasim sana tavsiyem, eger 220 volt tasiyacak isen sakin yapma, Bu isi bizzat bizim tembel teknisyenler sayesinde cozduk ve gorduk, ilk 1 hafta cok iyi calisti, Daha sonra sebepsiz yandi, eridi. AMa bir kac noktada bizde o anda acil problemi cozmek icin elektrik kablosu olarak cat5 kullandik, kisa metrajlarda calisti, 5-10 metre,
eger 12 volt dc gonderecek isen ve uzun bir mesafe ise, video kalitesinde bozuklular goreceksin, yine tavsiye etmem,

Selamlar,

220v zaten gönderilmez bu kabloda :) gönderen komple işletmeyi sakada atar tutuşturur :)

kameralar için kullanılan akım 12v dc ve max 1,5 amperdir gönderilecek akımda budur görüntü kalitesine gelince ise uzun mesafeler için zaten cat5 ve video balun kullanılıyor.sinyal ve akımı aynı kablo içindeki pinlerden göndersem acaba görünüt bozulurmu onu denemeyi unutmuşum :) oda sabaha kaldı artık :)

Eger kendi firman icin kuruyor isen, problem yok, ama musterin icin kuruyor isen, bu kadar mailyetten kacma ve profesyonel cctv kablo kullanmani oneririm,:)

Eger kendi firman icin kuruyor isen, problem yok, ama musterin icin kuruyor isen, bu kadar mailyetten kacma ve profesyonel cctv kablo kullanmani oneririm,:)

dedğim gibi biz uzum metrajlı projelerde zaten video balun kullanıyoruz ve tavsiye edilende zaten uzun metrajlarda cat5 anlatmak istediğim elektriğide aynı kablo içindeki 2 pinden göndersem görüntüde parazit yaparmı?

tek kamera için 20 metrede deneme yaptım şimdi kayıp %0 fakat görüntü ve gücü aynı kabloda denemeyi unuttum acaba görüntüde parazit yaparmı onu merak ediyorum 4 akemranın elektriğini taşısam ortalama 5 amper falan yapar onuda kaldırır sanırım?:confused:

Tek kamera için problem yaratmayabilir ama kablonun üzerinden 5-6 amper geçirirsen kablo ısınmaya başlayacaktır. Özellikle yazın sıcak havalarda bu sorun teşkil eder diye düşünüyorum. 15 amperi ise kaldıracağını pek düşünmüyorum. Kablonun kesitini biliyorsan hesaplama yapmakta yarar var en fazla kaç amper taşıyabileceği ortaya çıkar.

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri