cat5 telefon tesisatı

send9

Üye
Katılım
7 Ara 2010
Mesajlar
6
Puanları
1
merhaba
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Şimdi ofis olarak kullanılacak tadilata giren bir binada sıvaüstü kablo kanalı içinden bir adet cat5 kablo ve 3 adet data prizi sonlandırması ile yeni telefon tesisatı yapıldı. Binaya santral kurulacak. Her odada bir yada iki numara ve paralel hatlar olacak. cat5 kabloyu data prizinde sonlandırdığımızda Rj45 çıkışlı oluyor. Buradan telefonlara (analog) dağıtımı nasıl yaparız? rj45 girişli 4 adet rj11 çıkışlı adaptörler var. cat5 kabloyu bir data prizinde sonlandırıp data prizinden rj45 ile çıkıp adaptöre girip adaptörden rj11 çıkış alıp 4 adet paralel telefon mu elde ederiz?
yada cat5 kabloyu kablo kanalında nasıl dağıtırız 3 adet data prizinde? böylece her prizden rj45-rj11 kablo ile telefona girebiliriz diye düşünüyorum.
bir de sormak istediğim zemecs keystone jack sonlandırma aleti var. işimize yarar mı bu alet?
Şimdiden teşekkür ederim.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
126,738
Mesajlar
905,077
Kullanıcılar
447,587
Son üye
ezgimedya26

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri
Üst