Casus verici alıcısı nedir ?

sercanb

Üye
Arkadaşlar;
Ultra mini casus verici yapımı - YouTube

bu videoda mini casus verici yapımını adam çok güzel anlatmış bence.
SORUM Bu verici devresinin mutlaka alıcısı vardır bununda alıcısı Fm radyodan alınıyo sanırım frekansı nasıl bulucaz.

canım kardeşim merhaba.
sanıyorum bir merakla ve hevesle bu işlere başladınız.hevesinizi kırmak gibi olmasın ama bunlar çok eski ve basit FM verici devreleridir.evet casus filmlerinde kullanılanlara benziyor.ancak işin ucu öyle değil malesef.sınırlı mesafelerde çalışan devrelerdir.sizin yaşlarınızdayken biz de çok uğraştık bunlarla ki çalışıyorlardı da.çünkü FM bandında çok boş yer vardı.şimdi bu mümkün değil malesef.FM verici devreleri alıcı olarak radyoları kullanır.dolayısıyla vericiyi yaptığınızda yayın çekmeyen bölgeler bulmanız gerekecektir.büyük şehirlerde bunları kullanmanız mümkün değil malesef.

bunu babama sordugumda o da aynılarını soledı bole kucuk vericiler ile maximum 300 metre flan alırsın dedi Ve İstanbul gibi biyerde dedi Fm den vericiyi bulman cok zor cok az bos yer varmıs Bende yazlıgmız canakkalede bir koyde yani normalda bile yurt dısı radyoları zar zor cekıyo bızım radyolar zaten yok :D orda olabılır belkı diye dusunuyorum babamın daha once yaptıgı super bır devre var onu kulanıcım verıcı olarak var Fm radyoya balanıyo verici naparsan yap cıkması cok zor oluyo kilitlenip kalıcı onu kullanıcam istanbulda o calısıyo cok rahat :D tesekürler cevaplar ıcın bu arada bide biliyorsan 88-108 Mhz fm radyo anteniyapımını anlatabılırmsıın...

bunu babama sordugumda o da aynılarını soledı bole kucuk vericiler ile maximum 300 metre flan alırsın dedi Ve İstanbul gibi biyerde dedi Fm den vericiyi bulman cok zor cok az bos yer varmıs Bende yazlıgmız canakkalede bir koyde yani normalda bile yurt dısı radyoları zar zor cekıyo bızım radyolar zaten yok :D orda olabılır belkı diye dusunuyorum babamın daha once yaptıgı super bır devre var onu kulanıcım verıcı olarak var Fm radyoya balanıyo verici naparsan yap cıkması cok zor oluyo kilitlenip kalıcı onu kullanıcam istanbulda o calısıyo cok rahat :D tesekürler cevaplar ıcın bu arada bide biliyorsan 88-108 Mhz fm radyo anteniyapımını anlatabılırmsıın...
FM anteni'nin iki çeşidi mevcut.
birincisi, indoor (oda tipi) 0.25mm izoleli telden gelişi güzel sarılan anten
ikincisi, outdoor (çatı tipi) genelde VHF antenin dipol kısmı kesilerek yapılan modelidir.veya ortalama 70-75cm uzunluğunda ince aliminyum boru kullanarak da yapabilirsin.antenlarin çekim güçü çevresel faktörlere göre değişik kazançlar gösterebilir.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/elektrik/moduller/yerelantenyapimi.pdf

ben 300 m casus verici için soledim ve bu arada bizim evimizin çatısında halk bandı telsiz anteni var :D

ben 300 m casus verici için soledim ve bu arada bizim evimizin çatısında halk bandı telsiz anteni var :D

casus verici için küçük teleskopik radyo antenlerini kullanabilirsin.çatıdaki halk bandı anteni 27Mhz dir,FM bandında çalışmaz. :D

bendekı hallk bandı telsızıne baglı fm radyo yayınlarını nasıl dınloyrum o zaman ???

benim anten aliminyum kare bır anten fm_anten.JPG

benim eski televizyonum kaşık'la yayınları alabiliyordu bu onun anten olduğunu kanıtlamaz.radyo sinyallerinin yoğun olduğu bölgelerde anten boyu ve çapı çok fark yaratmaz.önemli olan düşük sinyali uzak mesafeden kötü havada yakalamaktır.

bu antenle Fm radyodaki tüm yayınları alabılıyorum bır tane bos kanal bıle yok çekmeyen Bu antenin minik olçulerini çanakalede kozlu ya da koymustum ve yurt dısındakı radyo yayınlarını bıle alabılıyordum.

not: Çanakkale çok rüzgarlı bir yerdir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri