Castell'Alfero(AT)

ozgurece-TA3HGU

Katılımcı Üye
Değerli Forum Arkadaşlarım bu motoru elektrik üretimi için uygunmudur ? Nasıl değerlendirebiliriz. ?

Castell'Alfero(AT)
Motere Universale
MCC 45/64- 148 SEC 1
9600 RPM - 1,8A - 400W
220 / 240 dc - cl F/F
Thermally Protected

EblbC8.jpg

EblM9n.jpg

Ebl8dy.jpg

EblFvh.jpg

EbltTM.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
benim gözlüklerimle gördüğüm üniversal çamaşır makinesi motoru. şimdi bu amcaya 220 volt verirsen ben 9600 devirde çalışırım der amma ve lakin sen bunu 9600 devirde döndürürsen sana 220 voltu asla vermez, modifiye (yeniden yapılandırma) yapmazsan sana hiç bir şekilde verim vermez. hani attığın taş ürkettiğin kurbağaya değmez. stator kısmını daha kalın telle sarmak gerekir içeride dönenin ismi şimdi aklıma gelmiyor sağlam bir neodiyum mıknatısla donatman gerekiyor. bu hesaplar ince işler ve beni aşar. mühendis lazım...
edit: aklıma geldi rotor, rotoru neodyum mıknatıs ile düzenlemen gerekir.

Bu motor, 220 volt, dogru gerilim üretir.Nerede kullacagını bilmiyorum, Ona göre karar vermelisin. Ruzgar enerjisi düşünüyorsan,Paskomya ustadın dediği gibi, ruzgarla 9600 deviri bulman zor, çok zor.

Arkadaşlar aynı motoru ne amaçla kulllanılabileceği, değerlendirebileceği hakkında youtube da detaylı paylaşım yapmışlar .Ben yeni gördüm. Yorum yapan tüm değerli Forum arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri