Casper nirvana fan sesi

Benim masaustu pc guc fan aşırı ses çıkarıyordu bende soküp fanın ortasındaki kaucuk yeri çıkarıp yağ damlatmıştım ses 6 senedir yok laptopta böylemidir bilmem.

Sent from my ASUS_Z00LD using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Merhaba

'' casper nirvana notebookum var fanın bakımları yeni yapıldı fanda bir problem olmadığı söylendi.Ama bakımdan önceki sorun düzelmedi ''

servisin fan değişimi yapması . yağ damlatmak geçiçidir . gerçek çözüm değişimdir !!!
Birde , test cihazı ile anakart test + diğer testler edilmesi gerekir .
servis ya sallıyor geçiştiriyor ve gerekli donanımlı bir servis değil .
not . daha önce bir tamir görmüşmüydü !!!
tamir görmüşse
kartlarda şişiklik bozulmalar vs gibi ( lehimli yerler ).( varsa . ( kontrol yapılması )
Eski batarya ile deneme yapınız . ( adaptör takılı . ) sorun durumu
batarya takılı olmadan adaptör ile test ?

Kolay Gelsin .

Merhaba

'' casper nirvana notebookum var fanın bakımları yeni yapıldı fanda bir problem olmadığı söylendi.Ama bakımdan önceki sorun düzelmedi ''

servisin fan değişimi yapması . yağ damlatmak geçiçidir . gerçek çözüm değişimdir !!!
Birde , test cihazı ile anakart test + diğer testler edilmesi gerekir .
servis ya sallıyor geçiştiriyor ve gerekli donanımlı bir servis değil .
not . daha önce bir tamir görmüşmüydü !!!
tamir görmüşse
kartlarda şişiklik bozulmalar vs gibi ( lehimli yerler ).( varsa . ( kontrol yapılması )
Eski batarya ile deneme yapınız . ( adaptör takılı . ) sorun durumu
batarya takılı olmadan adaptör ile test ?

Kolay Gelsin .
tamirden kastınız ne Bakım dışında bişi olmadı diye hatırlıyorum.Servis iyi denebilecek bir servis.Eski bataryam çöp durumda.Batarya takılı olmadan test edicem.Şu anda kullandığım programla fanın hızını kontrol edebiliyorum.Programdan autoya aldığımdan beri rahatsız edici fan sesi kayboldu.Servisle de konuştum kullanabilirsin dedi o tarz programlar.

Aynı sıkıntı bendede olmuştu.İki defa gitti geldi olmadı.Çalışma yaparken Harici belleğe taktımda terabaytın uzerındekı ısıgın hafıfce kısıldığını harıcıden ses geldıgını farkettım.Laptobun ıcını acarak usb cıkısını olctum 5 volt dan 2 volta kadar dustugunu gordum ve bu durumda fan rpm artıyor deneyebilirsin:)Nasıl denerım dıyorsan kısa devre et cunku benım anakarta kısa devre varmıs 5 volta arada temas oldukça 5 vollta sıstem sapıtıyor.

Aynı sıkıntı bendede olmuştu.İki defa gitti geldi olmadı.Çalışma yaparken Harici belleğe taktımda terabaytın uzerındekı ısıgın hafıfce kısıldığını harıcıden ses geldıgını farkettım.Laptobun ıcını acarak usb cıkısını olctum 5 volt dan 2 volta kadar dustugunu gordum ve bu durumda fan rpm artıyor deneyebilirsin:)Nasıl denerım dıyorsan kısa devre et cunku benım anakarta kısa devre varmıs 5 volta arada temas oldukça 5 vollta sıstem sapıtıyor.
nasıl ölçtüğünüzü anlamadım.

Usb kablosunun uçlarından ölçebilirsin.Erkek usb tak diğer ucunun blendajını soy oradan ölçüm yapabılırsın.

laptobın biosunda da fanla ilgili ayar yeri vardır. ordan en üst düzeye getirilmiş olabilir fan

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri