Casper n310 tablet arızası

İşlemcide sorun var. İşlemciyi söküp gerilim ayaklarından ölçün diyeceğim ama uğraşmaya değer mi karar sizin. Büyük ihtimalle işlemciyi söktüğünüzde kart üzerindeki kısa devreler kaybolacak.

İşlemciyi ısı tabancası ile sökebilirim sanıyorum. Arızalı ise degistirme maliyeti fazla mı olur acaba? Bulma şansım varmı

Sökmesinden ziyade takması daha meşakkatli zira etrafındaki komponentleri de sökmeniz gerekecek gibi. Sökerseniz montaj ederken olduğu gibi yerine koyup ısıtmayın eski lehimleri mutlaka temizleyip yeniden lehimleyin.

Ama ben olsaydım uğraşmazdım ikinci el bir anakart yada anakartı sağlam hurda bir cihaz almak daha mantıklı gibi duruyor. Benim mantığıma göre bu tür işlemler çok çok özel yada pahalı kartlar için değer yani atılan taş ürkütülen kurbağaya değmeli ama yinede karar sizin tabi.

https://urun.n11.com/chipsetler/oem...xjMesFsspIruV8LE9XBoCzVYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Axp288 güç entegresi ni sökmüştüm zaten .onu sökünce kısa devre kalkmadı. Intel işlemci bozulmuş olabilir mi. İlk önce o ısınıyor güç verince.

Olabilir tabi mümkün en sağlıklı ölçüm sökerek yapılan ölçümdür

Parçaları sökerek te kısa devreyi bulamadım. Cihazı kapattım. Güç kaynağı ni bağladım . 0.33 amper çekiyor şimdi . Cihaz açılmıyor. Sorunu çözemedim. Wpm 1481 entegre den olabilir mi arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20200528_141459.jpg
    IMG_20200528_141459.jpg
    240.2 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular