Casper LCD Monitör Arızası

hiç mi benim gibi problemle karşılaşıp yardım istemiş birisi yok.
aic 1578cs high efficency step-down dc/dc converter ıc mış.
elimde 2 adet oldu bu ekran ikiside aynı chip patlak

O mosfeti herhangi bir elektronikçide bulabilirsin. Eğer istanbuldaysan karaköyde rahat bulursun.

Bu ürün çok eski olduğu için kartını biraz zor bulursun.

Tamir etmek için önce karta ait şemayı bulman gerekiyor.

kardeş piyasada 20veya 25 tl ye power supley ve invertor satılıyo onlardan al tak hiç ugraşma...
dostum. power supply alayım invertör alayımda onları nasıl birleştireceğim. power ve görüntü işlemci tek kartta. tek kartta ki bu işlemci voltaj ayarlaması yapıyo ve invertöre ve lcd ye giden sinyali üretiyor. iş sadece invertöre elektrik vermek olsa problem yok. bu kartı öyle yada böyle tamir etmek gerekecek. hem öyle olsa ben ekranı florosanlıdan led e bile çeviririm. yani bu işlemci power kartında görüntü işlemci ayrı kartta değil.

O mosfeti herhangi bir elektronikçide bulabilirsin. Eğer istanbuldaysan karaköyde rahat bulursun.

Bu ürün çok eski olduğu için kartını biraz zor bulursun.

Tamir etmek için önce karta ait şemayı bulman gerekiyor.

ayne öyle bende ararken şu siteyi buldum. şimdi AIC1578CS denen ic için alibabadan çin ile temas bile ettim. tanesini 1.6 dolardan 10 tane yollarım diyo. fakat kartın şeması olacakki bu mosfet ten hariç bir parçası daha arızalımı? site linki şu:
Service Manual free download,schematics,datasheets,eeprom bins,pcb,repair info for test equipment and electronics
bu ekran prowiev üretimi cy765 e çok benziyor fakat kart seri noları tutmuyor bu casper monitörde farklı bir kart kullanılıyor. Yardımlarınızı beklemekteyim.

arkadasım güç kartın yanmıs 2 secenegin var biri internetden arat sanırım en son 19tl ye bulmustum ama cok uzun zaman oldu ikinci secenegin gç kartını sök elektronikçiye göster bu sekilde daha uyguna mal oluyor . zaten forumda lcd tv monitör tamiri görüntül mevcut ..

zaten elektronikçi bir komşum var o baktı ama AIC1578CS lazım diyo o da. hem bu chipi değiştirdikten sonra bakalım başka arızalı bişeyler çıkacakmı daha.Ebayda falan var kart ama 25 dolar diyorlar. değermi diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri