Casper E216HCSP Arızası

ay_erdi

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Elimde Casper'ın 21.6" Led monitörü var.Bu monitör ilk açılış esnasında ekrana net bir şekilde CASPER logosu,hemen akabinde sinyal yok yazısı geliyor. 1 2 sn sonrasında sinyal yok yazısı kayboluyor backlight off konuma geçiyor ve monitör üzerindeki mavi renkli power ışığı yanıp sönmeye başlıyor.

Besleme,görüntü ve led driver kartında herhangi bir fiziki problem göremedim.Besleme kartında bir tane kutupsuz kondansatör kenarından yanmış haldeydi değiştirdim sorun hala devam ediyor.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ölçüm yapmaya devam edin, her arızada kond şişmez direnç ortadan çatlamaz böyle kural varsa da elemanların okuması yok ;).

belki sinyal gelmiyordur. başka bir bilgisayarda denedinizmi.

Monitör boşta,sadece power kablosu takılıyken bu işlem gerçekleşiyor.

Bilgisayarla ilgili bir problem olsa bile monitöre görüntü sinyali ulaşmadıpında backlightlar on konumda kalması gerekmez mi ?

Görüntü kablosu bulup denicem ve sonucu yazarım

görüntü yoksa neden backlight yaksınki.
Crt sonrası lcd monitörler sinyal yok mesajı yazar, backlight ın kapanması için sebep yok hatta pc ye bağlı değilken bile menü ve ayarlara erişilir. Aç kapa butonu ile ihtiyaca göre kullanıcı kumanda eder.

Crt sonrası lcd monitörler sinyal yok mesajı yazar, backlight ın kapanması için sebep yok hatta pc ye bağlı değilken bile menü ve ayarlara erişilir. Aç kapa butonu ile ihtiyaca göre kullanıcı kumanda eder
Bende tam olarak bunu demek istemiştim.Bahsettiğim durum gerçekleştiğinde menü tuşları işlevsiz hale geliyor.Sadece power buton aktif.

resimler bu şekilde arkadaşlar,power boardla ilgili bir şemaya ulaşamadım.

1608419199710.jpg

1608419199715.jpg

1608419199704.jpg

1608420174533.jpg

1608420174538.jpg

1608420174543.jpg

Enerji tasarrufu için yazılımla sinyal olmadığı durumda backligh off yapılmış olabilir. menü ayarlamaları sinyal olduğunda da yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri