Cam sigortaları

@MetKah

Üye
Merhaba mikrodalganın yüksek voltaj sigortası yandı değeri ise 0.7 Amper 5 KV bende bu değerde hiçbir yerde bulamadım servisler dahil. İnternet ten sipariş ettiğim 0.8 Amperlik cam sigorta ilerisi için sorun yaratır mı kart ve diğer alıcılara zarar veriri mi ?

Yeri gelmişken ben de bir sey sorayım. Peki ustalarım cam sigorta taktigimizda bir izolasyon bantiyla (tabi kapton bant ya da makaron olsa iyi olur ama herkeste olmayabiliyor) etrafini sarsak daha iyi olur mu? Bazen cam sigortanin parçalandığı da oluyor sanki o yüzden genel bir bilgi olarak sormak istedim. Bu şekilde yapan var mi ? Genelde direkt takiyorlar.

Bir kac guc kaynaginda makaronlu sigorta gordum.

Kalitesiz sigorta atınca camı çatlatabilir hatta kırabilir. Kaliteli sigortada bir hasar olmaz.
Etrafına saracağınız bant yada makaron sigortanın soğumasına engel olur. Sigortanın daha erken atmasına sebep olabilir.

Bir kac guc kaynaginda makaronlu sigorta gordum.

Ben de pc güç kaynağında gördüm sanki hocam makaronlu sigortayı.

Kalitesiz sigorta atınca camı çatlatabilir hatta kırabilir. Kaliteli sigortada bir hasar olmaz.
Etrafına saracağınız bant yada makaron sigortanın soğumasına engel olur. Sigortanın daha erken atmasına sebep olabilir.

Haklısınız Çin'den aldığım bir küçük kutu sigorta çeşitleri var elimde. Ufak bir darbede kırılıyor. Çok kalitesiz yapmışlar.

Isınma konusunu düşünmemiştim.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri